Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Koniec padaczki a zaburzenia świadomości

Koniec padaczki a zaburzenia świadomości

Witam . obecnie mam 23 lata. od 6-tego roku życia choruję na padaczke. Jednak od 18-stki nie stwierdzono napadów, zmiany w zapisie eeg sa minimalne. totez zaczęłam sobie odpuszczać ciągłe jeżdżenie do wawy do lekarzy. po uzyskaniu pełnoletności jestem pod opieką kliniki na ul Sobieskiego w Warszawie. ostatni raz byłam tam półtora roku temu. miałam wizytę umówioną lecz nie pojechałam, gdyż uważałam, że już nic się nie dzieje i nie ma sensu tam jeździć. I teraz narodził mi się problem. boję sie umówić na wizytę bo noie wiemjak odbierze mnie moja prowadząca pani doktor. Że byłam tak nieodpowiedzialna i *olałam* otóż od jakiegoś czasu zauważyłam zmiany u mnie typu że (a dokładnie miałam 4 takie sytuacje)
1: gdy spotkałam w sklepie znajomą rodziców i zawsze z nia rozmawiam jak się spotkamy to od początku rozmowy byłam pewna że to moja ciocia, z która też zawsze przy spotkaniu rozmawiam. I jestem pewna że powiedziałam do niej ciociu itp. Dopiero na koniec rozmowy uswiadomiłam sobie że rozmawiam ze znajomą, a wcześniej byłam pewna że to moja ciocia...
2: i takjie sytuacje miałam już dwa razy, że: jadąc samochodem drogą którą rzadko jeżdżę miałam skręcić w lewo i nie do końca wiedziałam gdzie ten zakret. no i w końcu jest - zobaczyłam, jest i widziałm tą poprzeczną droge, juz skrecałam, zjechałam na lewy pas i patrzę ze tam nie ma rzadnej drogi, a rów;/ i tak zdarzyło się dwa razy że już normalnie skręcałam i właściwie na koniec uswiadamiałam sobie że nie ma skretu.
miałam jeszcze kilka podobnych sytuacji. po prostu nie wiem co to jest. urojenia raczej nie, ale jakbym nie wiem, może czegoś nie rozróżniała?? prosze jeśli ktoś miał coś podobnego to proszę o pomoc...

Miiia 2011-11-24, 10:59

Wygląda to raczej na omamy. Warto udać się do neurologa do IPiN-u w razie konieczności skonsultuje Panią od razu psychiatra. Zapewne konieczne będzie wykonanie kolejnego eeg. Proszę się nie martwić jak obierze Panią lekarz, tu chodzi o Pani zdrowie, lepiej późno niż wcale.

neuron 2011-11-27, 11:10