Kona operacja

Witam...
jestem już po 4 operacjach.....dalej mam problem z bólami lewego biodra, nogi i palców u nóg ... bóle, drętwienie, skurcze....czy decydować się na kolejną operację....????pomóżcie....
oto wynik najnowszego TK:
Tomografia Komputerowa Odcinka Lędźwiowego Kręgosłupa
Stan po stabilizacji na poziomie L4-L5. W obrębie tarczy międzykręgowej L4/L5 widoczny materiał stabilizujący. Metalowe śruby stabilizujące w obrębie trzonów L4, L5 i S1 przechodzące przez nasady łuków po stronie lewej. Położenie śrub prawidłowe.
Nierówny zarys oraz odczyn sklerotyczny blaszek granicznych trzonów na poziomie L4-L5. Zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu międzywyrostkowego na poziomie L4-L5.
Zmiany wytwórcze tylnych krawędzi trzonów. Worek oponowy na tym poziomie bez istotnego zawężenia.

Na poziomie L5-S1 cechy spondylolizy po stronie prawej oraz niewielkiej spondylolistezy ok.4mm. Centralna pseudoprotruzja tarczy międzykręgowej z pozostawieniem ok.6mm wolnego worka oponowego w wymiarze strzałkowym.
Stan po operacji na poziomie L4-L5, bez cech zawężenia worka oponowego na tym poziomie. Cechy spondylolizy oraz spondylolistezy w stopniu I wg Meyerdinga na poziomie L5-S1. Cechy bezwzględnej stenozy worka oponowego na poziomie L5-S1.

Czy kolejna operacja mi pomoże wrócić do normalnego życia i pracy????
Z góry dziękuje za odpowiedź...

Arczi 2015-10-29, 19:34