Forum neurologiczne » Bóle głowy » Komory boczne miernie poszerzone, rogi czołowe zaokrąglone i polipowate zgrubienia śluzówki w zatoce szczękowej

Komory boczne miernie poszerzone, rogi czołowe zaokrąglone i polipowate zgrubienia śluzówki w zatoce szczękowej

Wczoraj odebralam wynik Tk glowy brzmi nastepujaco.Komory boczne miernie poszerzone nieprzemieszczone rogi czolowe zaokraglone.Podobnie poszerzone sa przestrzenie podpajeczynowkowe na sklepistosciach polkul mozgu i mozdzku.Komory 3 i 4 o zachowanym ksztalcie polozone prawidlowo.Tkanka mozgowy zmian w pochlanieniu nie wykazuje,patologicznego wzmocnienia po dozylnym podaniu srodka kontrastowego nie stwierdza sie.Polipowate zgrubienia sluzowki w zatoce szczekowej prawej zgrubienia sluzowki przyscienne w zatoce lewej i zatokach sitowych.Prosze o odpowiedz co w/w wynik moze oznaczac mam silne bole glowy z zawrotani glowy.Mam stwierdzone zmiany zwyrodnieniowo -dyskopatyczne z ogniskiem pekniecia pierscienia wloknistego w odcinku szyjnym.Zmiany zwyrodnieniowe odcinka ledzwiowego.W usg tetnic szyjnych lewa tetnica nieuwidoczniona.I dlatego lekarz zlecil TK glowy od czego moga wynikac te zmiany czy maja cos wspolnego z tym jak sie czuje.Termin do neurologa mam dopiero pod koniec grudnia nie wiem czy te zmiany wymagaj szybkiej wizyty u lekarza czy moge spokojnie czekac na wizyte.

Malgorzata 2011-10-29, 16:49

Co do opisanych zmian w zatokach powinna Pani zgłosić się do laryngologa. Najpewniej jest to wynik przewlekłego zapalenia zatok. Co do poszerzonego nieco układu komorowego to może to być zmiana wrodzona lub początek zaburzeń krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego do rehabilitacji. A co do usg to powinien jeszcze wypowiedzieć się neurolog. Ważne, aby druga tętnica szyjna była prawidłowa, a także tętnice kręgowe. Możliwe, że badanie to będzie trzeba powtórzyć.

neuron 2011-10-30, 13:22

Dziekuje za odpowiedz mam jeszcze jedna sprawe jak robilam usg tetnic szyjnych wynik byl nastepujacy sciany tetnic szyjnych gladkie.Spektrum i parametry przeplywu w tetnicach szyjnych wewnetrznych w granicach normy.Przeplyw doglowowy prawej tetnicy kregowej zachowany.Lewej tenicy kregowej nie uwidoczniono.Jeden lekarz stwierdzil ze jest zatkana i dlatego jest nie widoczna i trzeba zrobic badanie angio ct druga opcja jest przygnieciona przez wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne w odcinku szyjnym.Drugi lekarz stwierdzil ze urodzilam sie bez tej lewej tetnic i nic nie trzeba robic a glowa mnie boli od kregoslupa a zawroty glowy mam od braku lewej tetnicy.Mam wielki chaos nie wiem co robic do tego przy robieniu KT glowy gdzies po dwoch godzinach po podaniu kontrastu spuchla mi po prawej stronie szyja jakby wyskoczyl mi wol.Lekarz stwierdzil jestem uczulona na srodek kontrastowy.Faktycznie jestem alergikiem na kurz i pylki i silne zapachy i ten fakt zglosilam przed badaniem.Po jednej dobie szyja wrocila do noramy.Jednak pierwszy lekarz dal mi skierowanie na angio CT mam wyznaczony termin na 2 listopada i wiem ze z kontrastem i mam wielki problem jezeli jestem uczlona na kontrast to czy moge angio ct wykonac bez podania srodka kontrastowego.Czy istnieje inna mozliwosc zobaczenia co sie dzieje z ta lewa tenica.Czy wynik KT glowy moze odpowiadac w 1986 r potrocil mnie samochod miala robione rtg glowy z tego co wiem wtrzasnienie mozgu i guz po prawej stronie na czole mialam krew na oku prawym.Guz mialam wypruzniany cos takiego i silnie potluczona cala prawa strona ciala.Pozniej robilam eeg 86r drugie 87 r i w 2010r wyszly zapisy w normie.Z gory dziekuje za wszystko i powierzony mi czas.Z powarzaniem

Malgorzata 2011-10-30, 14:26