Forum neurologiczne » Bóle głowy » Kłujący ból głowy - wynik Rezonansu

Kłujący ból głowy - wynik Rezonansu

Witam,
Od kilku miesięcy mam kłójący ból głowy na po lewej stronie. Szczególnie silny po wysiłku.

Poniżej wstawiam wyniki rezonansu, bo nie wiem czy czekać na wizytę 7 tygodni czy prywatnie lecieć bo może to coś pilnego.

Leki jakie dostałem:
Lucetam 400 mg rano i w południe
Cavinton forte 2x 1 tabl.
Divascan 2xtabl

Wiek 36lat, waga 96, wzrost 196
Bez wypadków i urazów głowy, o których mógłbym pamiętać.
Mam lekkie nadciśnienie i jestem nerwusem.

W wykonanym badaniu w istocie białej prawego płata czołowego, podkorowo widoczne poj. bard/o drobne
ognisko hiperintensywne na obrazach T2-zależnych i w sekwencji Flair. mogące odpowiadać zmianie
naczyniopochodnej niedokrwiennej lub ognisku demielinizacji. W przyśrodkowej części prawego płata
skroniowego widoczna przestrzeń płynowa o śr. ok. 5 mm - poszerzona przestrzeń okołonaczyniowa ? jamka
malacyjna? Poza tym tkanki mózgowia o prawidłowej morfologii sygnału, bez uchwytnych zmian
ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. nieprzemieszczony. Niejednorodna
intensywność sygnału stoku - w części dolnej stok o podwyższonej intensywności sygnału na obrazach
TI-T2. PD-zależnych i w sekwencji Flair. granice stoku gładkie - najpr. zwyrodnienie szpiku. Wskazane
badanie kontrolne za 6 miesięcy. Po dożylnym podaniu paramagnetyku nie stw ierdzono ognisk
patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Niewielkie zmiany zapalne w podstawnej części prawej zatoki
szczękowej.

Dziękuję za odpowiedź

Robert 2015-02-02, 11:16