Forum neurologiczne » Bóle głowy » Kłujący ból głowy przy mówieniu i przełykaniu

Kłujący ból głowy przy mówieniu i przełykaniu

Witam, Od 3 miesięcy borykam się ze słabym (2 w skali 10) kłującym bólem głowy. Występuje on jedynie podczas mówienia i przełykania. Co ciekawe samo otwieranie, nawet szerokie, buzi nie wywołuje bólu.
Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie pomagają. Wykonane badania morfologii, OB, białka CRP, dno oka, eeg, tomografia zatok, tomografia głowy, badanie stawu skroniowo żuchwowego, badanie tarczycy nie wykazały zmian. Natomiast wynik rezonansu magnetycznego całkiem sporo. Czy mogłabym prosić o pomoc w przybliżeniu znaczenia powyższego badania. Bardzo się niepokoję wynikiem którego nie rozumiem, natomiast wizytę u neurologa mam dopiero za 4 tygodnie. Czy wyniki można powiązac z objawami w jakiś sposób. Pani neurolog która mnie leczyła powiedziała, że nie ma pojęcia co może być przyczyną takich objawów.

Opis MRI: Obecność obustronnie w okolicy ciemieniowej pojedynczych drobnych nieprawidłowych obszarów podwyższonej IS w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym.Zmiany widoczne podkorowo obustronnie w okolicy zakrętu nabrzeżnego.
Układ komorowy symetryczny, ciało modzelowate kształtne. Brak cech patologicznego wzmocnienia po podaniu kontrastu.
Brak cech wzmożonego ciś. śródczaszkowego.
Obustronnie w okolicy czołowo ciemieniowej umiarkowane poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej.
Konflikt naczyniowo nerwowy w przebiego nerwu V po stronie lewej oraz w przebiegu nerwów IX i X obustronnie.

Dodam że ból głowy występuje po lewej stronie.

Katarzyna 2011-03-28, 19:16

W opisie nie ma większych nieprawidłowości. Jedynie konflikt nerwowo-naczyniowy, który najpewniej jest przyczyną Pani problemów. Jest to nieprawidłowość anatomiczna, a zmiana objętości naczynia drażni nerw. Więcej na ten temat dowie się Pani od neurologa, który określi nasilenie dolegliwości i w związku z tym dalsze postępowanie.

neuron 2011-03-29, 20:15