Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Mam umówioną wizytę z neurologiem w najbliższy piątek. Lekarz zlecił badanie EEG, przedstawię teraz jego wynik, być może mi coś na ten temat podpowiecie :
*Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis niskonapięciowy bardzo słabo zróżnicowany przestrzennie. We wszystkich okolicach obecna czynność szybka 13-14Hz do 10uV z rozsianymi poj. falami theta o w/w amplitudzie. Brak wyraźnej czynności alfa. FS i HW bez odchyleń od normy.
Wniosek : Zapis zmodyfikowany czynnością szybką niskonapięciową. Brak czynności alfa. W FS i HW bez odchyleń od normy.*

Mam dokuczliwe kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Nie mam depresji, nie biorę leków, nie piję alko. Mam 26 lat. Czy ten zapis budzi wasz niepokój ? podobno obecność theta fal to zły objaw.

Pozdrawiam

Kasandra 2012-07-07, 23:16

Zapis nie jest prawidłowy. Wskazywać może na chorobę układową, otępienie. Wynik oczywiście koreluje się z badaniem neurologicznym, ewentualnie badaniem obrazowym, a przede wszystkim z objawami klinicznymi.

neuron 2012-08-17, 23:36