Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Kilkusekundowe utraty świadomości

Kilkusekundowe utraty świadomości

Od 3 lat cierpię na kilkusekundowe utraty świadomości. Nie umiem tego wytłumaczyć. Wszystko słyszę i kontaktuję, ale wiem, że dzieję się ze mną coś dziwnego. Podobno wyglądam wtedy na zdenerwowana i robię się blada. Częstotliwość jest bardzo różna. Zdarza się, że nic takiego nie występuje przez rok. Innym razem nawet kilka razy dziennie. Dziwne jest fakt, iż wydaje mi się, że mogę to kontrolować. Bardzo często, jeśli już atak wystąpi ma na to wpływ jakaś muzyka lub przypadkowo spotkana osoba wyzwala takie emocje. Miałam robione wszystkie możliwe badania powtarzane wielokrotnie ( EEG, rezonans magnetyczny z kontrastem, EEG). Za każdym razem wyniki wychodziły bardzo dobrze i nie dostrzeżono żadnych niepokojących zmian. Od początku wizyt lekarskich zażywam lek Depakine Chrono 500 wcześniej 300. Czy te tabletki powoduja mocne skutki uboczne ? Czy jest szansa, że to nie jest padaczka ?

Dominika 2011-09-06, 14:58

Leki p/padaczkowe mogą powodować różne skutki uboczne, raczej jest to sprawa indywidualna. Możliwe skutki uboczne leku są napisane na ulotce.

Raczej jest to padaczka, objawy na to wskazują.

marco 2011-09-07, 17:33