Forum neurologiczne » Bóle głowy » Kilkugodzinny ból z tyłu głowy, światłowstręt i mdłości

Kilkugodzinny ból z tyłu głowy, światłowstręt i mdłości

Witam.
Dzisiaj w nocy doświadczyłam okropnego bólu głowy. Położyłam się spać ok godziny. 23:00, już wtedy zaczynała boleć mnie głowa. Obudziłam się ok. godziny 2:00 w nocy i do 6:00 rano nie mogłam zasnąć. Cały czas bolał mnie tył głowy, a później też w okolicach skroni i czoła.
Nie mogłam tego nieść, nie miałam w domu żadnych tabletek od bólu głowy, zastanawiałam się czy nie pojechać do szpitala, ale myślałam, że w końcu mi przejdzie i męczyłam się kilka godzin. Było mi niedobrze, raziło mnie strasznie światło, które zapaliłam w nocy, nie wiedziałam dokładnie co się dzieje, bo mało z tej nocy pamiętam. Wcześniej zdarzały mi się takie bóle z tyłu głowy, ale trwały co najwyżej godzinę. A dzisiaj w nocy to po prostu nigdy tak mnie głowa nie bolała...
Co powinnam w takiej sytuacji zrobić ? Dodam że mam 19 lat i niektórzy lekarze nie biorą na poważnie, kiedy im o tym opowiadałam. Zazwyczaj tłumaczyli to stresem itd. Fakt może troche sie stresuję, ale bez przesady... Proszę o odpowiedź!!!

Anastazja 2011-04-10, 22:22

Jeśli znów pojawią się tak silne bóle głowy, dodatkowo zaburzenia równowagi, nudności i wymioty to należy udać się na Izbę Przyjęć. Ból głowy budzący w nocy powinien być diagnozowany. Najlepiej zgłosić się do lekarza POZ, który wykona podstawowe badania krwi i skieruje Panią do neurologa.

neuron 2011-04-10, 22:39

Chyba jutro z rana tak zrobię, pójdę do lekarza rodzinnego. Teraz znowu zaczynam czuć, że cała głowa mnie boli. Cały dzień byłam na tabletkach przeciwbólowych i boję się, że tej nocy również nie będę mogła spać.
Niby nie wymiotowałam, ale było mi trochę niedobrze.

Poza tym zauważyłam coś dziwnego, że całą głowę miałam zimną, chociaż w środku czułam jakby mi się tam gotowało, a od szyi w dół byłam cała spocona...

Czy te objawy mogą wskazywać na coś poważnego ?

Anastazja 2011-04-10, 22:51

A ktoś w Twojej rodzinie cierpi na migreny? Mdłości i światłowsręt mogą na to wskazywać. Powinnaś zgłosić się do lekarza, pomyśleć o neurologu zwłaszcza jeśli takie bóle będą się powtarzać/

Kida 2011-04-13, 12:10