Forum neurologiczne » Bóle głowy » Jak rozpoznać czy to migrena czy zwykłe bóle głowy?

Jak rozpoznać czy to migrena czy zwykłe bóle głowy?

Kiedyś miałam silne bóle głowy i szereg badań łącznie z tomografią które nie wykazały żadnych odchyleń od normy ,dostałam leki przeciwbólowe i dodatkowo magnez ,wszystko minęło na jakiś czas ale teraz dość często mam słabsze bóle a właściwie uczucie ciężaru ,co to może być?














Kasia 2011-10-03, 22:48

Bóle migrenowe zwykle mają charakterystyczne objawy, jeśli przebiegają z aurą, postać bez aury trochę trudniej diagnozować. Zwykle występują uciążliwe bóle głowy jednostronne, światłowstręt, nasilające pod wpływem stresu, emocji. W badaniach obrazowych i laboratoryjnych zwykle brak nieprawidłowości.

neuron 2011-10-04, 16:01

Jeśli to migrena to zdecydowanie bez aury,nie są to silne bóle typowe dla migreny i nie występują jednostronnie a raczej jest to poczucie ,,ciężkiej,, głowy,nie mam też światłowstrętu ani innych charakterystycznych dla migreny objawów

Kasia 2011-10-04, 17:45

Rzeczywiście ,sporo ciekawych informacji w jednym miejscu ,bardzo czytelne i praktyczne ,chyba najlepsza strona jaką widziałam a ostatnio szukam informacji więc widziałam sporo ,nie jestem pewna czy to co mi dolega to migrena, test też jest ciekawy ,nie spotkałam się tak szerokim zakresem wiadomości na ten temat ,postaram się również dostosować ,może to coś mi wyjaśni w tej kwestii

Kasia 2011-10-04, 19:49