Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja wyniku MR

Interpretacja wyniku MR

Witam serdecznie,
Nazywam się Andrzej, mam 32 lata.
Od kilku tygodni zmagam się z bólem pleców w odcinku lędźwiowym, bólem podbrzusza, parciem na pęcherz oraz z bólem prawego jądra, który promieniuje na pachwinę i udo.
Początkowo szukałem pomocy u lekarza urologa. Miałem przeprowadzone USG jąder, badanie krwi, badanie ogólne oraz posiew moczu. Żadne z wymienionych badań nie wykazało żadnych nieprawidłowości po czym urolog zlecił mi badanie MR odcinka lędzwiowego kręgosłupa.

Opis badania poniżej:
Badanie kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego wykonano w sekwencjach tse w obrazach T1, T2 zależnych bez podania środka
kontrastowego. Skany wykonano w płaszczyznach osiowych, strzałkowych i czołowych. Dystalny odcinek rdzenia
kręgowego izointensywny prawidłowej grubości. Wypuklina krążka L3-L4 modeluje worek oponowy. Wypuklina krążka
L4-L5 uciska worek oponowy, obustronnie, częściowo zwęża kanały nerwów i modeluje korzeń nerwu po stronie prawej.
Odwodnienie krążka L5-S1 (zmiany zwyrodnieniowe krążka). Niewielka przepuklina krążka L5-S1 uciska worek oponowy.
Zwyrodnieniowe zwężenie kanału nerwu po stronie prawej.
Zwiększony kąt krzyżowy. Przestrzenie międzykręgowe prawidłowej wysokości.

Bardzo proszę o interpretację wyniku badania. Czy powstałe zmiany są poważne ? Czy wymagana jest operacja ? Czy są one do wyleczenia ?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie
Andrzej

Andrzej 2018-02-06, 18:15