Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja wyniku badania MR C

Interpretacja wyniku badania MR C

Witam

Mam na imię Małgorzata lat 35.
Od prawie roku borykam się z pewną dolegliwością, mianowicie kiedy schylam głowę w dół słyszę kliknięcie to samo dzieje się kiedy odchyle głowę do tyłu, nie dzieje się to za każdym razem ale dosyć często. Po kilkunastu krotnym takim kliknięciu zaczyna mnie dość mocno boleć szyja, plecy i ramiona... Obecnie przebywam w UK ale tutaj bardzo ciężko dostać się do lekarza specjalisty, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że to nic poważnego i przypisał naproxen i paracetamol albo Ibuprofen, ale to w ogóle mi nie pomogło, więc korzystając z okazji bycia w Polsce, kilka dni temu postanowiłam zrobić sobie rezonans magnetyczny kręgów szyjnych. Stąd moja prośba o interpretację wyniku MR C i opis jak poważna jest sprawa i czy to w ogóle da się wyleczyć i jakie są ewentualne sposoby leczenia...

Opis MR C:

Zniesienie lordozy szyjnej.
Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów zwłaszcza C4-C6.
Tarcza międzykręgowa C2/C3 bez wypukleń. Na poziomie C2/C3 niewielka spondylolisteza ok.2mm.
Na poziomie C3/C4 i C4/C5 niewielkie uwypulkenia boczne tarcz m-k bez ucisku struktur nerwowych.
Na poziomie C5/C6 uwypulkenie centralne na około 3mm z niedużym uściskiem worka oponowego, niedużym uściskiem korzeni nerwowych obustronnie, kanał kręgowy zwężony do ok.10mm.
Na poziomie C6/C7 niewielkie boczne uwypulkenia tarczy m-k bez ucisku struktur nerwowych.
Sygnał rdzenia kręgowego w normie.

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam

Małgorzata 2015-03-21, 17:37