Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja wyników

Interpretacja wyników

Dzień dobry

proszę o interpretację wyników MR-kręgosłupa szyjnego.
Byłam u kilku specjalistów i mam różne opinie, nie wiem czy się operować czy rehabilitować
wynik badania

Trzony kręgowe prawidłowej wysokości, o prawidłowej intensywności sygnału, z niewielkimi zmianami degeneracyjnymi.
Przestrzenie między kręgowe C4 do C7 o obniżonej wysokości.
Tarcze międzykręgowe o prawidłowej intensywności sygnałów.
Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych oraz śladowo pogrubiałe więzadła żółte.
Na poziomie C3-C4 dyskretna wypuklina tarczy międzykręgowej , bez ucisku na struktury nerwowe, ze śladowym zwężeniem przestrzeni płynowej przedrdzeniowej.
Na poziomie C4-C5 widoczna szerokopodstawna, tylna, podwięzadłowa przepuklina tarczy międzykręgowej , która zwęża przestrzeń płynową przedrdzeniową oraz uciska rdzeń kręgowy. Kanał kręgowy zwężony do ok. 8 mm.
Widoczne obustronne zwężenie kanałów korzeniowych, z niewielką przewagą po stronie lewej.
Na poziomie C5-C6 widoczna kolejna szerokopodstawna przepuklina tarczy międzykręgowej, która uciska rdzeń kręgowy, zwęża kanał kręgowy do 6,5 mm oraz powoduje obustronne spłycenie zachyłków bocznych i zwężenie kanałów korzeniowych z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych.
Na poziomie C6-C7 widoczna tylna, podwięzadłowa przepuklina tarczy międzykręgowej, która znosi przestrzeń płynową przedrdzeniową z dyskretnym wtórnym modelowaniem rdzenia kręgowego oraz powoduje obustronne zwężenie kanałów korzeniowych.
Na pozostałych poziomach nie uwidoczniono przepuklin.
Przestrzeń płynowa przed i zardzeniowa wąska.
Rdzeń kręgowy odcinkowo uciśnięty na poziomie od C4 do C6 , o prawidłowej intensywności sygnału.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Barbara

Barbara 2014-11-12, 18:16