Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja wynikow MR

Interpretacja wynikow MR

Witam ! Kilka miesiecy temu mialem wypadek na skutek doznalem urazu glowy i kregoslupa . Od momentu wypadku stwierdzono u mnie parestezje prawostronna tzn . mam uczucie zmrozenia, puszczajacego znieczulenia , parzenia , dajace oznaki lekkiego bolu przy dotknieciu czy tez przy myciu .Uczucie to obejmuje najbardziej cala prawa noge az do pasa oraz do granicy odcinka piersiowego kregoslupa oraz reki prawej . Odczuwam przez to okropny dyskomfort i nie poowiem zeby mi to nie przeszkadzalo :( . W szpitalu mialem robiona TK kregoslupa szyjnego ktora brzmi : Na poziomie C4 - C5 niewielka prawoboczna wypuklina krazka mk powoduje splycenie zachylka bocznego kanalu kregowego po tej stronie oraz ucisk na rdzen kregowy . Na wysokosci C6-C7 drobne osteofity na krawedziach trzonow oraz na krawedziach powierzchni stawowych stawu mk po stronie lewej zmniejszaja otwor mk po tej stronie powodujac ucisk na nerw rdzeniowy. A takze mialem robiony rezonans kregoslupa piersiowego ktory wynik brzmi : Na wysokosci trzonow kregow Th5- Th6 widoczne odcinkowe scienczenie i znieksztalcenie obrysow rdzenia kregowego , z towarzyszacym dyskretnym przemieszczeniem rdzenia ku przodowi i kanalu kregowego i splyceniem przestrzeni plynowej przedrdzeniowej ( najpewniej przez zmiany wlukniste ) . Moje pytania brzmia . Czy opisne przeze mnie opisy maja wplyw na moja parestezje ? Jesli tak to w jaki sposob sie to leczy - farmokologicznie czy tez zabiegowo czy tez nic sie z tym nie robi ? Jesli nie maja wplywu na moje dolegliwosci czy trzeba by bylo zrobic jeszcze rezonans magnetyczny ? Z gory dziekuje za pomoc

Zbigniew 2014-04-16, 14:27