Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego LS

Interpretacja rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego LS

Witam,
odebrałam dzisiaj rezonans magnetyczny i to co czytam mnie przeraża. Wizytę u neurologa mam pod koniec sierpnia, bardzo proszę o bardziej przystępne zinterpretowanie tego, co mam w opisie, bo chyba nie brzmi to za dobrze.

-W trzonie L4 hyperintensywne ognisko o śr. około 14 mm odpowiadające naczyniakowi i w trzonie L1 zmiana o podobnym charakterze i śr około 8 mm.
-Dehydratacja krążków m/kręgowych Th10/Th11, L3/L4, L4/L5 z obniżeniem ich wysokości.
-Guzek Schmorla blaszki granicznej górnej L5
-Na poziomie L5/S1 centralna wypuklina krążka m/kręgowego, modelująca worek oponowy
-Na poziomie L4/L5 szerokopodstawna, lateralizująca na stronę lewą wypuklina krążka m/kręgowego uciskająca worek oponowy i zwężająca głównie zachyłek boczny lewy i lewy otwór m/kręgowy z modelowaniem gałęzi nerwu rdzeniowego na tym poziomie
-Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna wypulkina krążka m/kręgowego uciskająca worek oponowy, zwężająca obustronnie zachyłki boczna i otwory m/kręgowe.
-Wielopoziomowo w odc. lędzw. kr. zmiany zwyrodnieniowe st. m/kręgowych uciskające worek oponowy, z obecnością wysięku w szparze stawowej, głównie w zakresie st. po str. prawej.
-Wielopoziomowo pogrubienie więzadła żółtego.

Katarzyna 2014-07-18, 17:02