Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Interpretacja badanie radiologicznego

Interpretacja badanie radiologicznego

Witam
Mam 35 lat o kilku lat mam cyklicznie odnawiającą się kontuzję pleców koło kręgosłupa w górnych odcinkach,objawia się tzw postrzałem który znacznie ogranicza mi zakres ruchów szyją i sprawia ogromny ból przy poruszaniu trwa to kilka dni aż dojdę do siebie
Zrobiłem RTG odc. szyjnego i piersiowego kręgosłupa

RTG odcinek szyjny
Zniesienie lordozy w szyjnym odcinku kręgosłupa. Osteofityczne zaostrzenie krawędzi tylnych trzonów kręgowych w dolnym odcinku kręgosłupa szyjnego

RTG odcinek piersiowy
niewielka esowata skolioza w Th odcinku kręgosłupa ,zniesienie kyfozy w piersiowym odc.kregosłupa guzek Schmorla na powierzchni dolnej listewki granicznej trzonu kręgowego Th-9 Th10

Paweł 2017-10-06, 10:02

Jestem w trakcie rwy kulszowej boli mnie kręgosłup i potwornie łydka w nodze oraz stopa.Są całe zdrętwiałe.W rezonansie wyszło :na poziomie L4/L5 widoczna szerokopodstawna tylno prawostronna przepuklina krążka międzykręgowego/ok.6 mm/modelująca worek oponowy,zwężająca zachyłki boczne w większym stopniu prawy,uciskająca prawy nerw rdzeniowy w zachyłku bocznym,przylegająca do lewego nerwu rdzeniowego w zachyłku bocznym.
Zmiany degeneracyjno-dehyratacyjne krążków L1/L2 i L4/L5
Bardzo proszę o konsultację.Bardzo mi zależy na tym. Cierpię już prawie 1 miesiąc

Basia 2017-12-12 2017-12-14, 01:21