Forum neurologiczne » Bóle głowy » Intensywny ból potylicy

Intensywny ból potylicy

Witam. Od jakiegoś miesiąca mam silne bóle potylicy. Narastało stopniowo - najpierw ból na granicy odcinka szyjnego i potylicy. W tym momencie ból wędruje z prawej do lewej strony potylicy. Wcześniej też były bóle w okolicy uszu, gdzie lekarz neurolog stwierdził, że może to być od wiatru, bo chodziłam podczas zimny i silnych wiatrów bez czapki... W tym momencie bóle się nasiliły, z prawej strony wyczuwam napuchnięcie(może to po prostu takie wrażenie), lecz przy tym źle sypiam,ciężko mi zasnąć i jeśli już zasnę wszystko mnie budzi. Być może od zmęczenia, ale bolą mnie także oczy, robią się szkliste. Zauważyłam też, że szybciej drętwieją mi kończyny czy same palce u rąk. Jak już pisałam, byłam u neurolog i tak na prawdę nic sensownego się nie dowiedziałam.

Natt 2013-05-05, 12:17

Cześć Natt, mam podobne ból często, ból karku i potylicy, nie mogę spać jak już zasnę to tylko na 2-3 godz i wstaje z ponownym bólem. Neurolog stwierdził że mam migrenę i nad ciśnienie tętnicze dał leki dopasował fakt, lecz nadal boli kark i potylica i o śnie już nie wspomnę. Miałem już robione MR kręgosłupa szyjnego co pisałem na forum, myślę ze znajdzie się ktoś kto być możne zwalczył ten ból i pomoże nam żyć jak inni : pozdrawiam 3- maj się i walcz.

Włodek 2013-05-06, 20:49

Ja też mam takie bóle, a do tego cierpnie mi twarz i napinają mięśnie żuchwy, co jest nie do zniesienia, leki pomagały przez jakiś czas, a bóle mam już od kilkunastu lat, dla mnie najlepszym lekarstwem jest sen,spokój, schładzam mięśnie kostkami lodu , wtedy ustępuje pieczenie, gorzej z napięciem mięśni , nawet leki nie pomagały. Od tego zaczęłam robić się coraz częściej napuchnięta na twarzy, wykonuję pracę psychiczną i fizyczną, nadal się uczę a ból niestety-niszczy życie.

anan 2013-05-08, 00:05

Witam Cię Anan, widzę że jest nas coraz więcej, u mnie te bóle ciągną się już dawno a do tego brak snu, nie wiem co znaczy odprężający sen, może masz jakiś dobry sprawdzony sposób na dobry sen ?

Włodek 2013-05-08, 14:10