Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Imprezy klubowe przy padaczce

Imprezy klubowe przy padaczce

Mój mąż od niedawna choruje na padaczkę. Bierze leki. Czy może chodzić do baru, na imprezy w klubach? Czy może pić alkohol, palić papierosy?














Nowa22 2011-05-19, 20:48

Przy lekach p/padaczkowych z alkoholem należy uważać, czyli nie nadużywać. Duże znaczenie ma sam rodzaj leku, ale generalnie wpływają one na enzymy wątrobowe podobnie jak alkohol. Co do klubów to tu należy zachować ostrożność, szczególnie tam, gdzie można spotkać się z migającym światłem, czyli stoboskopem. Bowiem może to prowokować napad padaczkowy. Co do palenia to oczywiście zdrowiej jest ograniczyć palenie lub w ogóle zaprzestać.

neuron 2011-05-19, 21:24

Temat już tyle razy wałkowany.
Ostateczna decyzja należy do twojego męża, nie powinien:
pić alkoholu
palić papierosów
nie powinie też przebywać w pomieszczeniach z migającymi światłami
prowadzić samochodu, przynajmniej przez 2 lata
stresować.

Powinien:
odpoczywać
wysypiać się
pić dużo wody(oczyszczają nerki leki p/padaczkowe są wydalane przez nerki w większości)
itd.

marco 2011-05-19, 21:27

Zupełnie zgadzam się z *marko*, co do prowadzenia samochodu: po pierwsze zależy jak często mąż ma ataki, po drugie musi porozmawiać z lekarzem. Ja 10 lat nie miałam ataku a teraz miałam jeden po drugim w odstępach trzech tygodni. W tej chorobie ważne jest systematyczne przyjmowanie leków (z dokładnością do 1/2 godz.), odpoczynek, życie bez stresu.

Alicja 2011-05-19, 21:44

Tylko żeby dało się wykonać jest mało prawdopodobne, szczególnie chodzi o stres.
A, co do samochodu, to przepisuję tylko rozporządzenie MINISTRA ZDROWIA.

marco 2011-05-20, 06:45