Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Implant kregosłupa lędźwiowego L5-S1

Implant kregosłupa lędźwiowego L5-S1

Mam pytanie odnośnie wycięcia dysku L5s1 i wstawienie implantu,prosze o opinie wylacznie osoby po takim zabiegu jak sie czuja i jak dlugo do siebie dochodzily,mam operacje we wrześniu w słupsku.














Marcin 2013-05-23, 14:05

Marcin, zajrzyj do tego wątku:
http://forum.neurologiczne.pl/ryzyko-powiklan-przy-operacji-przepukliny-odcinka-ledzwiowego-kregoslupa-tid283-p50.htm
tam jest Gosia, która ma implant (wstawiany w październiku 2012) a dodatkowo z tego co kojarzę była operowana właśnie w Słupsku i sama przez parę miesięcy czekała aż trafi się na forum ktoś z implantem... Nie chcę pisać za nią więc zerknij na linka, którego wrzuciłam i poszukaj jej wypowiedzi. Ostatnio mniej jej na forum ale jak zajrzysz na wcześniejsze miesiące (styczeń, luty) to wtedy dużo pisała.
Aha, i nie zrażaj się tytułem wątku, że to niby o powikłaniach bo tak naprawdę piszą tam po prostu wszyscy po operacji i wcale nie każdy ma powikłania, taki niefortunny trochę ten tytuł wątku ...

Anja 2013-05-23, 14:26

Ok dziekuje zaraz wejde i zobacze

Marcin 2013-05-23, 19:26

W sumie gosia tam wciąż szuka i szuka i nic to nie wnosi tutaj na forum

Marcin 2013-05-24, 20:39

Szuka i szuka ale odpowiadając innym ( w tym i mnie) na różne obawy i wątpliwości po operacji, dużo pisała o sobie i o tym jak ona się czuje. Pamiętam, że zazdrościłam jej formy :)

Anja 2013-05-25, 10:51

To po tej operacji mozna wrocic do normalnego funcjonowania pracy sportu ?

Marcin 2013-05-25, 20:07

Marcin, jutro jade do sanatorium. Dopisze tyle, ze mi bol od prawie dwoch miesiecy znow dokucza. Juz zima sie bardzo cieszylam,ze idzie ku lepszemu. Teraz musze zrobic rezonans i zobaczyc, dlaczego boli. W dodatku nie tylko jak przed operacja, ale i wyzej. Mogly pasc inne dyski, wyzej polozone, tak sie zdarza u niektorych. Do pracy z powodu tego,ze bol uniemozliwia siedzenie non stop 8 godzin na razie nie moge wrocic. Jestem wciaz na swiadczeniu rehabilitacyjnym. Ale, nie znaczy,ze operacja sie nie udala. Bo to jest dopiero wstep do poprawy, udana operacja. Ja bardzo dlugo chodzilam z chorym kregoslupem. 14 lat...a wiekszosc ma opercaje po kilku miesiacach, po roku....U mnie moze nerwy juz byly tak uszkodzone, ze nawet po operacji nie byly w stanie sie zregenerowac. Slupska neurochirurgia ma dobra opinie. W sumie, to bardzo malo osob ma implanty. U wiekszosci to operacja jest mniej inwazyjna. Tylko cos natna, wytna, ale nic nie wstawiaja.
Ja na dzis, mam rozterki,ze nie wiem, czy znow poszlabym na operacje. Moze sanatorium cos pomoze, gdyz do tej pory nie mialam zadnej rehabilitacji.

gosia 2013-06-01, 14:52

Ja jade za 3tyg do sanatorium,może w moim przypadku bedzie inaczej,bo uraz mam spowodowany praca i ucisk jest od grudnia ubieglego roku to nerwy nie beda jeszcze tak dlugo uciskane,moze bedzie lepiej.neurolog stwierdzil w piatek ze im szybciej bede zoperowany tym mam wieksze szanse powrotu do zdrowia.Pozatym w tym roku koncze dopiero 30lat i podobno mam wieksze szanse powrotu do zdowia niz 50latek tak powiedziala neurolog w slupsku,zebys ryzykowal i operowal inaczej samo nie przejdzie .

Marcin 2013-06-09, 12:38

Gosia,kiedy mialas operacje,kto cie operowal i gdzie i jaki masz implant,sztuczny dysk czy co ci wszczepili?jakie odczucia po operacji,czy bol natychmiast mija?

Marcin 2013-06-09, 12:40

Ja tez dysku nie mam ale gimnastykuje sie codziennie co godzina mc kenzie i dogliwosci nie sa tak uciazliwe i nie musze brac juz lekow

marcin 2013-07-17, 11:05

Jestem już po operacji usuniecia przepukliny L5S1 i odbarczenia kanału kregowego, implantu jednak mi nie wstawili nie bylo potrzeby stwierdzil neurochirurg i zostala czesc pierscienia wloknistego co ma trzymac calosc, po operacji jestem juz od wtorku 17wrzesnia 2013 i czuje straszne bole podczas chodzenia i siedzenia , moge tylko lezec

Marcin 2013-09-24, 15:16

Mój mąż miał operację 6 lat temu (też miał wtedy 30 lat) i jak dobrze pamiętam, to miał wręcz zalecone leżenie przez pierwsze 6-8 tygodni! Nie wolno forsować kręgosłupa siedzeniem czy chodzeniem - ot, do łazienki, kuchni, ew. do lekarza.
Bardzo ważna POTEM jest rehabilitacja - nie tylko w sanatorium, ale również po nim. Trzeba samodzielnie należy wykonywać ćwiczenia, aby wzmocnić *pancerz mięśniowy*, który ma za zadanie podtrzymywać kręgosłup.
No i jeśli nie chcesz nawrotu - trzeba pomyśleć o innej pracy.
U nas niestety w tym roku powtórka z *rozrywki* (prawdopodobnie także w Słupsku) - nie wiem, jak się skończy, dlatego przestrzegam: ćwiczcie i uważajcie na siebie!

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia!

I. 2013-10-16, 08:08

No juz na dzien dzisiejszy bole pooperacyjne po fenestracji l5s1 ustapily i czuje sie lepiej moge chodzic i noge tez juz wyprostowuje powoli za jakis tydzien kontrola u neurochirurga

Marcin 2013-10-24, 01:27

Jestem juz za tydzien 11 miesiecy po operacji i jest lepiej schylam sie cwicze dwa razy dziennie chodze i basen 2-3 w tygodniu i orbitrek ,discektomia z fenetracja byla 17wrzesnia2013 dlugosc blizny 4cm jeszcze nieraz odczuje jakies mrowienia ale generalnie juz nic nie boli

Marcin 2014-07-09, 23:46

Ja miałem operacje w lipcu 2013. Usunięty dyski i wstawiony implant. Operacja był robiona przez brzuch. Minoł ponad rok a ja wróciłem na siłownie i biegam. Całą rehabilitację przeprowadziłem sam. Dużo ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i pleców. Jak na razie wszystko ok.

Darek 2014-11-18, 23:28

Strona: 1  2 |