Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Guz rdzenia kręgowego

Guz rdzenia kręgowego

Mam 36 lat mój brat zachorował 2 miesiące temu miał silny ból kręgosłupa. Miała wyznaczona date kiedy ma sie stawic w szpitalu. Tam stwierdzono stan zapalny jednak on stal sie osobą leżąćą. Po miesiacu stwierdzili że to guz biopsja i te kolejne sprawy. nastę pny miesią teraz stwierdzono gwiaździak włosowao komórkowy z którego powstaje anaplastyczny. obecnie jest na onkologi. Gdzie mam szukac dla niego ratunku.














Aneta 2012-06-26, 16:30

Można skonsultować się z centrum onkologii. Nie napisała Pani z jakiego miasta pochodzi. Na pewno lekarze znają ośrodki neurochirurgii specjalizujące się tym zagadnieniem. W Warszawie jest całkiem sporo specjalistów.

neuron 2012-06-26, 17:39

W Poznaniu mieszkamy i tu tez jest> dowiadywałam sie w Bydgoszczy ale nie chcą sie podjąc operacji neurochirurdzy.

Aneta 2012-06-27, 16:04

Witam a czy wiadomo jak ten guz sie nazywa?Ile ma twoj brat lat mam podobna sytuacje moj syn 18 lat ma guza Ependymom musimy operowac nie wiadomo co bedzie po operacji.Wiem ze w Olsztynie jest super dobry lekarz chyba Kopec sie nazywa operuje niesamowite zeczy

wioletta 2012-06-28, 22:27

Jest to gwiaździak anaplastyczny teraz czekamy na lampy. wiem że to trzeba usunąć wtedy jest wieksze prawdopodobieństwo przeżycia. dziękuje poszukam tego lekarza w Olsztynie

Aneta 2012-07-03, 13:32

Ja miałam wyściółczaka przyrośniętego do rdzenia kręgowego, operował mnie doktor Tomasz Blok w szpitalu na Szwajcarskiej, jest rewelacyjny. Operacja wiązała się z dużym niebezpieczeństwem (paraliż, niedowłady)jednak nic z tych rzeczy się nie stało, doktor Blok to świetny specjalista, operował mnie 27 czerwca, tydzień później byłam w domu i czuje się rewelacyjnie, nie wolno mi dźwigać, ale na spacery z dziećmi już chodzę, serdecznie polecam tego lekarza i oddział neurochirurgii na Szwajcarskiej

Agnieszka 2012-07-19, 17:25

Mój brat zmał.

Aneta 2012-08-09, 10:26

Wyrazy współczucia

Agnieszka 2012-09-10, 21:30

Witam,
U 59*letniej pacjentki rozpoznano wielopoziomowego guza śródrdzeniowego odcinka szyjnego rdzenia kręgowego. Objawy: osłabienie kończyn górnych oraz dolnych.
Badanie NMR: rozległy, torbielowaty proces patologiczny odcinka C1-C6. Operowana. W badaniu histopatologicznym nie stwierdzono zmian nowotworowych, stwierdzono obecność ciałek amyloidowych.
Obecnie w trakcie rehabilitacji (niedowład 4 kończynowy spastyczny dystalny, bez zaburzeń czucia i dotyku, zaburzenia czucia głębokiego dystalnie w obrębie prawej kończyny dolnej, bez niedowładów nerwów czaszkowych)
Czy na podstawie pobranych komórek podczas operacji (wielopunktowa biopsja guza) i w/w informacji są podstawy, żeby zlecić dodatkowo badania dot. jamistości rdzenia? Co dokładnie miałoby zawierać skierowanie na badania?
Pozdrawiam,

Agnieszka 2013-08-27, 20:05

Witam,
Jestem po operacji guza śródrdzenia kregowego (wyściółczak ependymoma st II WHO, odcinek C1-C6). Operacja odbyła się 6 maja 2013. Po pierwszej dobie po operacji, od razu byłam rehabilitowana i jestem do tej pory. Miałam niedowałdy ręki prawej i lewej. Na chwilę obecną (tj 18.12.2013) Wszelkie niedowałady ustąpiły. Jestem samodzielna osobą. Operowana byłam w SPCSK w Warszawie na Banacha przez dr Przemysława Kunerta.
W razie pytan prosze pisac,
Pozdrawiam,

Milena 2013-12-18, 12:13