Forum neurologiczne » Bóle głowy » Guz mozgu czy stwardnienie

Guz mozgu czy stwardnienie

Witam. pisze ponieważ mam problem i mam nadzieję że tu znajdę pomoc. od ponad roku cierpię na mocne, głównie boczne bole głowy, nudnosci , wymioty , nieostre widzenie a także uczucie kłucia z tylu oka. niedawno pojawily sie zawroty glowy.zglosilem sie do neurologa i dostalem skierowanie na rezonas. po pierwszsym rezonansie wyszlo że mam guza 9 mm. badanie powtorzylem po pol roku i wyszlo ze guza nie ma. konsultowalem sie z kilkoma lekarzami to niektorzy stwierdzili ze 1 opis rezonansu byl zly a inni ze dobry. ponadto 2 lekarzy twierdzi ze podobno na moze byc to stwdnienie rozsiane i szybko starzejący sie mozg. mysle ze warto dodac ze cierpie na fakomatozy. mogle liczyc na Wasza pomoc w rozpozniu co mi dolega?

Przemek 2014-05-05, 18:37

Mdłości czy wymioty nie są raczej objawami stwardnienia rozsianego. Czy rezonans był wykonywany dwukrotnie w tym samym ośrodku? Trudno powiedzieć, czy guza można pomylić ze zmianą hiperintensywną.. Dobrze by było znaleźć dobrego neurologa i na pewno powtórzyć rezonans za parę miesięcy.

Ola 2014-05-05, 19:38

Tak. Dwa razy w tym samym. Tylko pierwsze badanie było bez kontrastu, natomiast drugie z kontrastem.

Przemek 2014-05-05, 20:27

Dla świętego spokoju możesz zrobić jeszcze jeden rezonans, z kontrastem, w innym ośrodku, tylko takim co by miał rezonans z pogranicza 1,5T - 3T (unikaj otwartych małych rezonansów). W razie wątpliwości powinni ci wykonać ew Angio-MR żeby odróżnić potencjalną zmianę od naczyniaków czy tętniaków, jesli jakaś zmiana tam się znajdzie. Tak czy siak bywają przypadki, że na zwykłym MR radiolog zauważa coś niepokojącego, a po podaniu kontrastu sprawa się jednoznacznie wyjaśnia, czasem okazuje się (po kontraśnie) że i nic w tym miejscu faktycznie nie ma.
Sprawdziła bym błędnik i szyjny kręgosłup.

Mary 2014-09-05, 23:02