Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Głuchy pisk w uszach, bicie serca w głowie i uczucie gorąca a nerwica

Głuchy pisk w uszach, bicie serca w głowie i uczucie gorąca a nerwica

Witam
Jestem 20 letnią studentką i mimo młodego wieku coś jest ze mną nie tak.A mianowicie zaczynam bardzo niepokoić się o moją głowę i ogólnie o samopoczucie. Od dłuższego już czasu niepokoją mnie dziwne objawy tzn. głuchy pisk w uszach,bicie serca w głowie,odczucie jakby krew strasznie mocno i szybko płyneła mi w mózgu,czuje się jakbym ciągle była pijana,dosłownie jakbym żyła przez sen.Często też bucha mi wewnątrz gorąco,tak jakby krew zagotowała mi się we wszytskich żyłach i tętnicach. Juz naprawde nie wiem co mam myśleć.Wiem,że to głupio brzmi,ale ja naprawdę się z tym męcze.Dodatkowo mam potworne problemy z koncentracją i pamięcią(szasami cięzko mi skojarzyć prostych faktów badz wydarzen,ktore mialy miejce w niedalekiej przyszłosci). Czy to mogą być objawy jakiegoś guza mózgu/tętniaka,a może to objawy nerwicy?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Anna 2011-09-25, 11:20

Takie objawy mogą wynikać z nadciśnienia tętniczego, także nerwicy, lęku i stresu. Na początek radzę udać się do lekarza POZ i przebadać, jeśli lekarz nie znajdzie przyczyny organicznej warto zwrócić się po poradę do psychiatry, może to nerwica lub objawy lęku.

neuron 2011-09-26, 21:17