Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Fizykoterapia przy oponiaku kręgosłupa

Fizykoterapia przy oponiaku kręgosłupa

Witam wszystkich.
Czy możecie podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami. Od wielu lat narzekam na bóle kręgosłupa,były różne zabiegi na trochę pomagało. Tłumaczyłam sobie że wiele osób cierpi podobnie i nie przejmowałam się za bardzo.Ale od 5 lat drętwieje mi lewa ręka, twarz,czułam się niekiedy bardzo źle, nawet byłam przebadana kardiologicznie (mam53 lata podejrzewali że to zawał).Zaburzenia widzenia, migreny, zawroty głowy, nudności,szum w uszach,osłabienie lewej ręki, potworny ciągły ból lewego barku z ograniczeniem ruchomości. Niedawno skierowano mnie na rezonans kręgosłupa szyjnego. Oto wynik:zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych pod postacią centralnych wypuklin pierścieni włóknistych krążlów C4/5,C5/6 i C6/7 wielkości odpowiednio 2,3,2 mm, powodujący nieznaczny ucisk na worek oponowy i umiarkowane zwężenie otworów m-kręgowych oraz centralnej przepukliny jądra miażdżystego krążka Th3/4 wielkości 4 mm, powodującej ucisk na worek oponowy. Wymiar przednio tylny kanału kręgowego na poziomie Th3/4 wynosi 12 mm co odpowiada względnemu zwężeniu kanału kręgowego.
W lutym przebywałam w szpitalu na oddz.neurologii z powodu silnego drętwienia ręki, twarzy, języka i ust oraz silnego bólu głowy, wykluczono udar itp. Wtedy zaczęła się diagnostyka kręgosłupa. Problem w tym, że rezonans głowy (robiony w szpitalu) wykazał że mam oponiaka (guza) w lewym płacie czołowym, na szczęście nie duży 1cmx1cm. Otrzymałam dużo informacji od neurologa na temat oponiaka. Problem w tym, że ta fizykoterapia którą należałoby zastosować na kręgosłup może spowodować wzrost oponiaka.(a jeśli się go nie *drażni* może do końca zycia być taki mały albo urosnąć troszeczkę) i można z tym żyć,póki nie urośnie.No i jak by się nie obrócić d..a z tyłu.....
Jedyny zabieg który mogł być zastosowany - masaż ręczny, teraz też odpada ze względu na przepuklinę krążka, pozdrawiam

Małgosia 2012-08-14, 22:38

Rehabilitacja nie powinna wpłynąć na powiększenie się oponiaka. Oponiak także nie odpowiada za dolegliwości lewej kończyny górnej. Warto wykonać jeszcze diagnostykę w kierunku tężyczki.

neuron 2012-08-16, 11:34