Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Fenestracja i foraminotomia L4-L5 obustronna

Fenestracja i foraminotomia L4-L5 obustronna

REZONANS MAGNETYCZNY Z DNIA 20.09.2012

Badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1,-T2-zależnych w sekwencji inwersyjnej z saturacją tkanki tłuszczowej w płaszczyźnie strzałkowej,w obrazach T2- zależnych w płaszczyźnie poprzecznej oraz po dożylnym podaniu SK.

Stan po zabiegu operacyjnym na poziomie L4-L5,elementy stabilizujące pomiędzy wyrostkami kolczystymi kręgów L4-L5.
Obniżenie poziomu sygnału oraz wysokość tarczy międzykręgowej L4/L5,któremu towarzyszą niewielkie nadbudowy na przednich i tylnich krawędziach trzonów. Prawidłowy poziom sygnału szpiku trzonów.
Na poziomie L4/L5 nawrotowa centralna przepuklina jądra miażdżystego na głębokości ok. 4 mm z uciskiem worka oponowego bez cech ucisku korzeni nerwowych.
Po dożylnym podaniu SK widoczne wzmocnienie kontrastowe worka przepukliny,bez cech nadmiernych,pooperacyjnych zmian bliznowych śródkanałowo.
Prawidłowy obraz MR pozostałych tarcz międzykręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
Prawidłowy obraz MR korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykręgowych.
Prawidłowa morfologia oraz poziom sygnału stożka rdzeniowego.

OPIS OPERACJI:
Fenestracja i foraminotomia L4/L5 obustronna. Założenie implantu BacJak 12mm (pioner ST,PEEK)


Proszę o opinie czy powinnam poddac sie reoperacji? :( Szukam innej alternatywy,jestem po prawie rocznej rehabilitacji,aktualnie bez lekow. Jakies 1,5 miesiaca temu lezalam w lozku na silnych plastrach o nazwie Transtec 35 ... Prosze o porade :((

Ola 2012-09-24, 22:12

Proszę o jakiekolwiek informacje od osób operowanych na wypadnięte dyski oraz stenozę kanału kręgowego.Bardzo się boję operacji a od ponad pół roku mam problem z odrętwiałą nogą i silnym bólem pleców. Żadne leki nie zadziały, nie wiem czy mogę coś jeszcze zrobić aby nie być operowaną. Z góry dziękuję.

Zosia 2016-07-25, 15:34