Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Fascykulacje różnych mięśni ciała przy zaburzeniach nerwicowych

Fascykulacje różnych mięśni ciała przy zaburzeniach nerwicowych

Mam 26 lat Jestem kobieta Jestem hipochondrykiem Cierpie w zwiazku z tym i nie tylkow zwiazku z tym na zaburzenia nerwicowe wlacznie z potwierdzonymi napadami paniki Pierwszy raz zaczelo sie w klasie maturalnej Potem na studiach i teraz znowu po ponad 3 latach czuje ze juz sobie nie radze Jestm za granica wiec moge sie udac tylko do lekarza ogolnego, dlatego jestem na tej stronie. Moje objawy nerwicy sa mniej wiecej zawsze podobne i zawsze wtedy sie boje co mi jest W liceum objawialo sie to skurczami, chyba juz wtedy drzeniem miesni i ogolnie wielkim napieciem i myslami o chorobie.Wtedy badalam wzrok i bylam u neurologa -diagnoza nerwica Przeszlo mi na pare lat ale na 4 roku studiow znowu Pojawily sie drzenia meisni-fascykulacje i mrowienie na lydce i chyba w dloniach Bylam u pani neurolog, wykonalam badanie potencjalow wywolanych-diagnoaz nerwica,potem pojawily sie napady paniki, podwyzszone ciesnienie i uczucie odrealnienia, uderzenia do glowy.Na wlasna reke wykonalam TK mozgu -wynik w normie To mnie wtedy uspokoilo W miedzyczasie zrobilam MRI odc.szyjnego rdzenia kregowego i wyszedl calkowicie w normie choc na RTG wczesniej wyszlo zwezenie c5/c6 i osteofity.Objawy wlasciwie wtedy ustapily, a moze przestalam na nie tez zwracac uwage, wiem ze fascylulacje mam od czasu do czasu conajmniej od ponad 3 lat jesli nie od liceum i wlanie teraz znowu sie nasilily.Wystepuja w roznych miejscach od nog rak powieki az po najintymniejsze zakatki :) Jednego dnia jest ich wiecej drugiego mniej Miewam tez lekkie mrowienia np kolo kolana gdzies na kawalku palca itd, ale sa lekkie i przemujaja po kilku dniach.Prawie kazdej nocy sie budze przerazona i ciagle czuje wielkie napiecie.Co 2 dzien zastanawaim sie czy nie mam akurat tej choroby Najgorzej jest gdy wchodza w gre te neurologiczne Potrafie czytac o SM i dokladnie w tej samej chwili, na oczach dostaje skurczu reki i jej dretwienia.Moje pytanie dotycz SLA, ostatnio duzo czyatalam o tej chorobie i pokazuje sie tam slowo fascykulacje i to mnie martwi Mam powody do zmartwienia? Wiem ze EMG jest odpowiedzia ale nie moge teraz tutaj isc do neurolga Innych objawow nie mam Nie czuje oslabienia miesni i nie widze by zmniejszyly obwod, studiowalam na AWF-ie wiec mysle ze bym zauwazyla Nie mam problemow ze wzrokiem czy rownowaga Czuje sie jak zwykle czyli fizycznie dobrze, psychicznie .... Prosze o odpowiedz czy faktycznie powinnam sie martwic ?
Pozdrawiam

Dominika 2011-06-02, 21:32

Nie sądzę aby to było SLA bo zauważyłaby Pani zmiany zanikowe mięśni a także szereg innych objawów. Można oczywiście zrobić jeszcze MR głowy, jednak nie sądzę aby było to konieczne. W Pani przypadku stres ma duży wpływ na objawy. Warto przede wszystkim wykluczyć zaburzenia gospodarki jonowej (sód, potas, wapń, magnez), oznaczyć TSH u lekarza ogólnego. Można także stosować leki, które będą w takich sytuacjach łagodziły objawy.

neuron 2011-06-04, 09:05

Dziekuje za odpowiedz!
Pozdrawiam

Dominika 2011-06-04, 13:23