Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Farmakologiczne wyleczenie padaczki pourazowej

Farmakologiczne wyleczenie padaczki pourazowej

Witam serdecznie mam pytanie odnosnie padaczki pourazowej otoz w 2009 roku przebylem bakteryjne zapalenie opon mozgowych w prawej polkuli zostala mi blizna po przebytej chorobie, robilem wowczas wszystkie badania lacznie z eeg na ktorym nie wykryto zadnych zmian padaczkowych ale po ok 2 latach dostalem pierwszych napadow w ciagu pierwszych 5 miesiecy byly 3 pozniej podjalem leczenie gdyz nie bylo mnie w kraju trwa ono ok 1.5 roku otrzymalem trileptal poczatkowo 450 rano i wieczorem obecnie 900 rano i wieczorem i od tego czasu wydeje mi sie ze mialem 3 napady jeden podczas snu dlatego nie jestem pewien drugi mniejszy z zaburzeniami widzenia a trzeci z utrata przytomnosci miesiac temu ( mimo dobrych wynikow eeg) moje pytanie brzmi czy przy takiej chorobie jest mozliwe wyleczenie farmakologiczne? lekarz twierdzi ze mam 50/70 procent szans ale chcialbym zasiegnac innej opini. a jesli nie farmakologiczne to moze operacyjne usuniecie tej blizny? mozna taki zabieg wykonac prywatnie bo wiem ze nie kwalfikuje sie do tego po przez nfz, bardzo prosilbym o odpowiedz dziekuje i pozdrawiam

Paweł 2013-05-05, 11:54