Epilepsja upadek

Witam, od niedawna borykam sie z takim problemem, moje dziecko cierpi na padaczke, wykryta juz okolo 2 lata temu, od tego czasu brala lekarstwo podane przez lekarza o nazwie Tegretol. Na poczatku miala dawke okolo 1,2 malej lyzeczki i wszystko bylo dobrze, nic sie nie dzialo nie miala atakow. niedawno nie wiadomo z jakiegopowodu dostala atak i uderzyla glowa o podloge, mowila mi ze zakrecilo jej sie w glowie, od tego czasu dziecko jest calkowicie inne. Bylismy u lekarza zwiekszyli jej dawke lekarstwa do 6 ml, jednakze nie widze poprawy, moze nie ma atakow aczkolwiek dziecko ma problem z wymowa, z koncentracja, zamykaja sie jej oczy, jest senna... Dziecko ma trudnosci z pisaniem, czytaniem, szczegolnie z mowieniem podstawowych zdan. Robilismy badania tomografie glowy, zeby sprawdzic czy po uderzeniu dziecku sie cos nie stalo w glowe, aczkolwiek nic nie wykryto.
Jestesmy bezradni nie wiemy co mamy zrobic w tej sytuacji, bardzo sie martwimy o nasza coreczke, zapomnialam dodac ma 7 lat.

Monika 2014-09-04, 13:57

Witam mam ten sam problemniewiem co robić mój synek 8 lat ma padaczkę chwiloweutraty świadomosci z ciągłymi wyładowaniami we śnie zaczeliśmy od depakiny następnie dodana kepra a teraz lamitrin lamitrin dodany 4 mieśiące temu niema ataków ale od mieśiąca mój synek zmienił się o 100stopni z wiercącego śmiałego dziecka którego było pełno wszędzie sam robił sobie kanapki ubierał się uwielbiał pomagać w kuchni obecnie ma trudności z pisaniem zwykłych szlaczkówzamyka oczy i problemy z mówieniem podstawowych zdań kiedy cośchce czasami zastanawia śię nad wyrazem np. chce masło i chwilezastanawiaśięjak nazwać ze to masło pokazuje palcem i dopiero po chwili mówi

ania 2014-09-10, 10:27

Witam, mam takie pytanie, jak Pani sobie stara radzic z ta sytuacja?

Monika 2014-09-11, 11:38

Proponuję poszukać dobrego lekarza i zrobić badania. Dziecko ma zwiększone dawki,to też może mieć wpływ na zachowanie.

Kris 2014-10-04, 22:16