Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Endoskopowa metoda operacji kręgosłupa

Endoskopowa metoda operacji kręgosłupa

Tydzień temu przeszedłem operacje usunięcia przepukliny dysku uciskającą na korzeń nerwy strzałkowego.Ucisk ten spowodował opadniecie stopy które trwało ok 8 tyg. przed zabiegiem.W dalszym ciągu stopa opada i do tego dretwieje mi noga od pasa w dól.Czy odpowiednimi rechabilitacjami uda sie przywrócić sprawnośc stopy?Mam 32 lata.Ostatnie 4 tyg przed zabiegiem chodziłem na rehabilitacje oraz przyjmowałem MiligammeN w zastrzykach i apo-pentox na usprawnienie uciskanego nerwu. Może nie został on uszkodzony na zawsze? DZiękuję z góry za odpowiedz

Dominik 2011-06-19, 11:17

Na chwilę obecną trudno powiedzieć czy doszło do całkowitego uszkodzenia nerwu. Proces rehabilitacji jest niestety powolny i wymaga czasu oraz cierpliwości. Rehabilitacja jest jak najbardziej potrzebna, także stosowane leki.

neuron 2011-06-23, 12:34

Jeszcze raz w prawie nerwu strzałkowego. Czy w moim przypadku rehabilitacja po operacji powinna skupić się w wiekszym stopniu na nerwie strzałkowym czy na kręgosłupie. mam tylko elektrostymulacje i przyjmuje Nivalin i witB1. reszta ćwiczeń jest na mięsnie brzucha i pleców. Czy to dobra metoda rehabilitacji?Czy to wystarczy aby przywrócić działanie stopy?Jeszcze po ćwiczeniach na plecy nie czuję się najlepiej. Miewam ostre bóle pleców. Czy tydzień po zabiegu to nie za wczesniej na cwiczenia.

Dominik 2011-06-25, 07:03