Forum neurologiczne » Bóle głowy » Dziwny ucisk w głowie, ciśnienie w uszach i w górnej części nosa oraz zaciskanie szczęki

Dziwny ucisk w głowie, ciśnienie w uszach i w górnej części nosa oraz zaciskanie szczęki

Od wielu lat choruje na nerwice lekowa,myslalam,ze mam juz to za soba,poniewaz bralam leki psychotropowe (ESERTIA),przez okolo 8 miesiecy i musze przyznac,ze zauwazylam duza poprawe,w tej chwili nie biore tego typu lekow,jedynie na migrene,ktora towarzyszy mi przez wiekszosc mojego zycia. Jednak ostatnio zaniepokoily mnie kolejne dziwne objawy,ktorych bardzo sie obawiam,nie wiem czy moze to byc powrot nerwicy,czy moga to byc objawy migreny,ktorych nigdy wczesniej nie odczuwalam.Otoz od kilku miesiecy odczuwam dziwny ucisk w glowie,a dokladnie wyglada to tak jakby cos od srodka pod wplywem cisnienia chcialo rozerwac mi glowe,towarzyszy rowniez temu uczucie cisnienia w uszach i w gornej czesci nosa,a rowniez niekontrolowana chec zaciskania szczeki ,czasem tez wydaje mi sie,ze to cisnienie,ucisk na wszystkie kosci mojej twarzy.przepraszam ,ze nie umiem wyrazic sie jasniej,bardzo sie martwie,ze dostane wylewu,albo udaru,bo tak sie wlasnie czuje.Bardzo prosze o porade i z gory dziekuje.

Eliza 2011-09-18, 19:48

Mogą to być objawy napięcia, stresu, migreny, nadciśnienia tętniczego. Warto aby skonsultować te objawy także z neurologiem osobiście, gdzie możliwe będzie badanie neurologiczne, badania laboratoryjne krwi.

neuron 2011-11-04, 18:36

Odświeżam temat, autorko wiesz juz co było przyczyna Twoich dolegliwosci? mam dokładnie to samo, tez cierpię na nerwice, ale boję się, że to jakis guz czy coś :(

ooola 2013-04-06, 15:45

Mam to samo. Od kilku miesięcy uczucie ucisku w szczęce, w okolicy potylicy, skroni, różnie to przebiega. Nerwice też mam, od wielu lat.Rehabilitowałam córkę, długo. spędziłam wiele lat z nią w szpitalu i w dalszym ciągu chyba jeszcze do siebie nie doszłam. Córka w sumie wyszła już na prosta, ja niestety nie. Walka o przetrwanie potomka pozbawiła mnie energii na resztę mojego życia.
A te objawy to jak podejrzewam albo ciąg dalszy nerwicy, ale zatoki, ponieważ oprócz czołowych i szczękowych jest jeszcze zatoka klinowa, położona w okolicy potylicy i one wszystkie razem mogą dawać taki ucisk, przy stanie zapalnym, przy alergii. Tutaj potrzeba dobrych badań, TK czaszki, morfologie i nie wiem czy nie neurologa bo mi oraz tego doszły drętwienia rąk, dreszcze wdłuż kręgosłupa i inne takie. Ja mogę powiedzieć jedno, takie objawy byc może manifestują schorzenia które jeszcze nie objawiły się pełnopostaciowo, może organizm coś już tam sygnalizuje. Nie do końca wierzę w te nerwice, choć zaakceptowałam fakt jej istnienia.

MaRCIE82 2013-07-05, 15:05