Forum neurologiczne » Bóle głowy » Dziwne bóle głowy z poprzedzającą aurą

Dziwne bóle głowy z poprzedzającą aurą

Witam, Mam 34 lata (mężczyzna). Ogólnie zdrowy, bez odchyleń w rutynowych badaniach laboratoryjnych.
Od kilkunastu lat co parę miesięcy pojawiają się u mnie dziwne bóle głowy. Zawsze zaczyna się od zaburzeń widzenia (falowanie obrazu w okolicach zewnętrznych kątów jednego lub drugiego oka). To mija po kilkunastu minutach. Niedługo po tym pojawia się ból głowy, ale tylko wtedy, gdy tą głową potrząsnę, albo zakaszlę lub gwałtownie wstanę. Takie objawy bólowe utrzymują się przez kilka dni, po czym zanikają. Nie ma wtedy żadnych zaburzeń wzrokowych. Nie jestem w stanie określić przyczyny prowokującej ten stan. Zaburzenia widzenia być może przypominają aurę migrenową, ale potem objawy bólowe są związane tylko z gwałtownymi ruchami głowy.
Dodam jeszcze, że jestem *niskociśnieniowcem* - moje ciśnienie wynosi najwyżej 110/70, ale bywa nierzadko 90/60 mmHg. Wiele lat temu, podczas CT zatok przynosowych stwierdzono zajęcie zatok klinowych przez pogrubiałą błonę śluzową - było leczenie antybiotykami i sterydami donosowo.
Czy wymagana jest diagnostyka neurologiczna? Dodam, że objawy nie są uciążliwe, a jedynie niepokojące i pojawiaja się od kilkunastu lat.

Pozdrawiam,

Tomek 2012-07-27, 21:21

Opis wskazuje na migrenowe bóle głowy. Radzę udać się do neurologa celem ustalenia leczenia.

neuron 2012-07-28, 16:47