Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia wielopoziomowa C4-C5-C6 z przepukliną uciskającą worek oponowy

Dyskopatia wielopoziomowa C4-C5-C6 z przepukliną uciskającą worek oponowy

Witam
Od kilku miesięcy cierpię z powodu codziennego bólu głowy. Co jakiś czas pojawiają się bóle nóg (zwłaszcza mięśni ud), ból pośladków. Kilka tygodni temu pojawił się silny ból prawej ręki i barku. Ból,który promieniuje i powoduje drętwienie w chwili ruchów szyją, zwłaszcza do tyłu, przodu i w prawo.
Teraz te promieniowanie staje się nie do wytrzymania, zwłaszcza w pozycji siedzącej. Ten ból jest równoczesny z silnym bólem głowy.

Zrobiłem badanie tomografem, a opis przedstawiam :


Zaostrzenie krawędzi trzonów szyjnych. Wielopoziomowe obniżenie wysokości krążków najbardziej nasilone na poziomieC5-6. Na poziomie C4-5 szerokopodstawna centralna i lewostronna przepuklina krążka zwęża lewy otwór m-kręgowy i uciska worek oponowy. Mniejsza wypuklina na poziomie C5-6.

Pytanie moje brzmi:

Czy mój przypadek kwalifikuje się do operacji kręgosłupa? Jakie ryzyko niesie za sobą taki zabieg?
Skierowanie do dalszego leczenia neurochirurgicznego już posiadam. Wizyta za 3 dni (06.06.12).

Proszę o opinię

Piotrek 2012-06-03, 13:26

Na pewno neurochirurg zaleci jeszcze badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa i ewentualnie lędźwiowego. Co do leczenia operacyjnego to ważny jest jeszcze wynik badania neurologicznego.

neuron 2012-06-04, 21:44

Witam ponownie.

Dziękuję za odpowiedź. Tak jak Pan zasugerował - zlecono mi badanie MR odcinka szyjnego.

Podaję wynik:

*Badanie wykonano w 5 sekwencjach T1, T2 i PD zależnych, w dwóch projekcjach.
Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencją do niewielkiej kifozy na poziomie C4/C5.
Tylna wypuklina odwodnionego krążka m-k C4/C5, uciskająca worek oponowy.
Niewielka tylna wypuklina krążka m-k C6/C7 , uciskająca worek oponowy i wpuklająca się do prawego otworu m-k.
Poza tym kręgosłup szyjny w normie.
Rdzeń kręgowy w zakresie badania o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych, nieuciśnięty*.

Ból, drętwienie prawej ręki / barku / dłoni oraz ból głowy występuje cały czas.
Proszę o opinię, czego mogę się spodziewać?
Najbliższa wizyta u neurochirurga na początku sierpnia, a ból nie do zniesienia...

Pozdrawiam

Piotr 2012-07-02, 18:49