Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia, ucisk na rdzeń kręgowy utrata świadomości

Dyskopatia, ucisk na rdzeń kręgowy utrata świadomości

Jestem po dwóch operacjiach rok 2002 -dyscetkomia L5/S21 obustronnie apotem tagzeL4/L5.Obecnie bardzo duże problemy bólowe na poziomie *Lędzwiowym i biodrowym + kończyny dolne po stopy drętwienie. Do tego doszedł kr. szyjny wyprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej. Zmiany dehydracyjno-degeneracyjne i dyskopatyczne obniżenie wysokości tarcz międzykręgowychC5-C6 i C6-C7. Na tych poziomach w przedniej części kanału kręgowego - odpowiednio paramedialnie od strony lewej i pośrodkowo, podwięzadłowo widoczne przepukliny jąder miażdżystych tarcz międzykręgowych wnikające dokanałowo na maksymalnie 4 mm, które modelują przednią ścianę worka oponowego i pośrednio rdzeń kręgowy. Przepuklinom towarzyszą wydatne wyrośla przednich i tylnych krawędzi trzonów, pogrubienie więzadła podłużnego tylnego. Na poziomie C3-C4 widoczna natomiast niewielka (na 1-1,5mm), tylna, *rozlana*, podwięzadłowa wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej paramedialna od strony lewej. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego na poziomie przepuklin zniesiona. Rdzeń kręgowy modelowany i uciskany.W tym rwa barkowa lewostronna bule karku
kończyn górnych aż do dłoni są nie do wytrzymania- zawroty głowy
omdlenia. Na domiar komisja ZYS w Pazdzerniku uznała że jestem zdolny do pracy odebrano mi rentę co robić proszę o radę i pomoc!

Janusz 2014-02-12, 17:46