Dyskopatia

Wiatm mam do Pana pytanie otoz w 2012 r mialam operacje stenozy niestety jakis czas temu objawy wrocily ze zdwojona sila to opis splycenie fizjologicznej lordozy kregoslupa ledzwiowego krazki miedzykregowe na poziomach l4-5 i l5 s1 o obnizonej wysokosci z cechami dehydratacji na poziomie l5 s1wypuklina tylna szerokopodstawna krazka miedzykregowego uciska worek oponowy wraz ze zmianami zwyrodnialowymi w stawach miedzykregowych i z pogrubieniem wiazadla zoltego po stronie lewej i ze zmianami bliznowymi w lokalizacji typowej dla prawego wiazadla zoltego powoduje zwezenie kanalu kregowego ,splyca oba zachylki boczne kanalu kregowego oba otwory miedzykregowe zwezone, ucisniete oba prawe korzenie nerwowe l5 w otworze(korzen nerwowy l5 ucisniety wypukline krazka miedzykregowego od pzodu i przez zmiany bliznowate od tylu)i s1 w zachylku bocznym modelowane korzenie nerwowe l5 wypuklina tylna szerokopodstawna glownie centralna krazka miedzykregowego z peknieciem tylnej czesci pierscienia wloknistego uciska worek oponowy wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach miedzykregowychz pogrubieniem wiazadel zoltychpowoduje zwezenie kanalu kregowego splyca oba zachylki boczne kanalu kregowego oba otwory miedzykregowe zwezone oba korzenie nerwowe l5 w zachylkach bocznych kanalu kregowego modelowane zaostrzenie tylno bocznych krawedzi trzonow kregow na poziomach l4 l5 i l5 s1 dodam jeszcze ze rowniez mam dyskopatie piersiowa z wypulinami obecnie trace czucie pod stopa nie moge za dlugo siedziec stac i z tad moje pytanie do Pana czy powinnam poddac sie operacji

Sylwia 2014-03-31, 18:44