Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia lędźwiowo-krzyżowa i pogłębione przejście lędźwiowo-krzyżowe

Dyskopatia lędźwiowo-krzyżowa i pogłębione przejście lędźwiowo-krzyżowe

Witam, właśnie trafiłam dzisiaj na tą stronkę i po przeczytaniu waszych wypowiedzi postanowiłam napisać swoją historię. Mam 23 lata , problemy z kręgosłupem prześladują mnie od kilku lat. Ale dopiero nie dawno ból się nasilił. Byłam u ortopedy dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Nie znam się na tym, lekarz stwierdził,że pływanie może mi trochę pomóc i gorset gdy wykonuje jakieś czynności obciążające kręgosłup. Ogólnie stwierdził, że nie ma zbytnio problemu i kazał przyjść za dwa lata . Na opisie napisano: Dyskopatia L/S , pogłębione przejście L/S . Słabo wyrażone zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów i degeneracyjne stawów międzykręgowych w dolnym odcinku kręgosłupa L. Tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego L4-L5 z umiarkowanym zwężeniem kanałów korzeniowych obustronnie . Na poziomie L5-S1 tylna centralno-prawoboczna protruzja modelująca worek oponowy , która wchodzi dokanałowo na ok 3mm. Kanały korzeniowe obustronnie zwężone z powodu zmian struktur kostnych. Powiedziałam lekarzowi ,że chce zmienić kierunek studiów a mianowicie iść na pielęgniarstwo i wrócić do zajęć tanecznych . Pytałam czy są jakieś przeciwwskazania. Ale nie uzyskałam odpowiedzi. Dostałam skierowanie na rehabilitacje. Jeśli choroba ma postępować to muszę wykorzystać teraz swój czas a nie rezygnować z marzeń bez względu na skutki

Ania 2012-06-12, 20:17