Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia lędźwiowa i torbiel Tarlova

Dyskopatia lędźwiowa i torbiel Tarlova

Dzień dobry proszę o interpretacje i poradę.WYNIK BADANIA RTG. KRĘG.C-C ;dyskopatia szyjna na poziomach C/5 C/6 iC6/C7.Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie szyjnym typowe dla spondyloartrozy deformacyjnej z przewężeniem tworów międzykręgowych na poziomie dyskopatii.WYNIK BADANIA MR odcinka lędżwiowego kręgosłupa.Badanie wykonano w sekwencjachSE/TSE w obrazach T1,T2-zależnych oraz w sekwencjiT2 z FS w płaszczyżnie poprzecznej. Wysokść trzonów oraz ich sygnał w normie.Odwodnienie i obniżenie tarcz międzykręgowych L1-L2,L3-L4,L4-L5,L5-S1.Do tyłu od trzonu S2 Torbiel Tarlova 11X7mm.Stożek rdzenia w normie.Na poziomieL1-L2 widoczne uwypuklenia tarcz miedzykręgowych do 3mm modelują worek oponowy jednak nie powodują istotnej stenozy kanału kręgowego .Pęknięcie pierścienia włóknistego tarczy miedzykręgowej.Na poziomiel4-l5 centralno-prawoboczne uwypuklenie tarczy miedzykręgowej na 4mm modeluje worek oponowy jednak nie powoduje istotnej stenozy kanału kregowego.Materiałtarczy spłyca prazy zachyłek korzeniowy. Na poziomieL5-S1 lewoboczna protruzja tarczy międzykregwej wraz z osteofitami z tylnej krawędzi trzonów na 5 mm spłyca lewy zachyłek korzeniowy przylegajac do krzenia nerwowego.Wwymiarze strzałkowym w linii posrodkowej bez cech stenozy kanału kręgowego.Zweżenie prawego otworu międzykręgowego na poziomie L4-L5 oraz lewego na poziomieL5-S1 przez uwypuklające się osteofity z tylno-bocznych krawędzi trzonów i częściowo materiał tarcz międzykregowej. Czuje się bardzo żle zawsze mnie boli od półtora roku bez przerwy boli mocno albo bardzo mocno rece sztywnieją iteż bolą nie mogę długo chodzić ani stać gdy boli mnie bardzo mocno kręgosłup oczy są wtedy mętne żółtawo czerwone piekące i też bolą częściej chodzę do toalety nie pijąc na wieczór nieraz w nocy 3 razy .Przedwczoraj zawiozłam mój wynik rezonansu do poradni neurologicznej i tam pani doktór poświęciła mi moment powiedziała ze z takim kręgosłupem to ja do pracy fizycznej się juz nie nadaje dostałam skierowanie do poradni neurochirurgicznej , dodam że ani rehabilitacja ani tabletki mi nie pomagają.dodała ze nie musze zamartwiać torbielem ,bo on nie powoduje żadnych dolegliwości. prosze o interpretacje i poradę

DANUTA 2012-04-18, 08:03

Opisano liczne zmiany dyskopatyczne i zwyrodnieniowe. Można skonsultować się z neurochirurgiem jednak wszystkich zmian się nie usunie, a więc dolegliwości bólowe mogą nadal się utrzymywać. Wskazana jest dalsza rehabilitacja i leki p/bólowe w razie nasilenia dolegliwości.

neuron 2012-04-22, 19:55