Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia L4-L5 a operacja

Dyskopatia L4-L5 a operacja

Witam! Mój mąż ma dyskopatie na odcinku kręgosłupa L4-L5 miał zrobiony rezonans gdzie ewidentnie widac na tym odcinku wysuniecie krążka maksymalnie o 0,3mm tak na oko na innych ujęciach gdzie widać jądro krążka miedzy kręgowego nie ma przerwania jądra czy taki stan gdzie jądro nie jest rozerwane kwalifikuje się do operacji? Dodam że po fizykoterapii mąż czuł się lepiej leżał i spał na podłodze, miał robione zabiegi fizykalne z lignokainą i hydrokortizonem 1%. Dostaliśmy namiar na doktora który leczy metodą dr. Palucha, wiem jakie są powikłania po tej metodzie więc boję się , ale nie wiem dokładnie jak wykonuje się tą metodę i jak dzisiejsza medycyna patrzy na tego typu leczenie prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Juja 2013-03-31, 22:23

Od lutego odczuwam silne bóle dolnej części kręgosłupa.
Trafiłam na badanie rezonansem magnetycznym kręgosłupa L-S.

Zmniejszona lordoza lędźwiowa z nieznacznym skrzywieniem bocznym lewostronnym. Prawidłowy poziom sygnału trzonów kręgów lędźwiowych. Obniżenie poziomu sygnału tarczy międzykręgowej L4/L5-dehydrytacja.
Na poziomie L4/L5 centralna i nieco bardziej lewostronna przepuklina tarczy międzykręgowej uciska worek oponowy z zaznaczonym konfliktem korzeniowym lewostronnym, śródkanałowo.
W odcinku krzyżowym w segm. S2 po stronie lewej torbiel okołokorzeniowa 5 mm.

Ogólnie odczuwa bardzo silne bóle dolnej części pleców, jest to piekący palący ból rozlewający że sama nie wiem po której stronie boli. Odczuwam coraz częstsze drętwienie nóg i rąk. Codzienne czynności sprawiają ból. Studiuję zaocznie i niestety nie jestem nawet 1,5 godziny wysiedzieć na zajęciach tak boli i piecze.
Nie wiem czy to ma wpływ ale bardzo często korzystam z toalety.

Do neurochirurga mam dopiero na 20 grudnia czy moja przypadłość kwalifikuje się do leczenia operacyjnego czy też wystarczy rehabilitacja? mam dopiero 29 lat i chciałabym wykonywać normalnie wszystkie codzienne czynności myślę za kilka lat o macierzyństwie ale jak wytrzymać z bólu,
Obecnie zażywałam Febrofen, Naproxen i teraz zażywam Olfen 75 SR.
Proszę o pomoc i poradę.

Karolina W, 2013-12-05, 19:04