Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia i rozszczep kręgosłupa

Dyskopatia i rozszczep kręgosłupa

Mam 35 lat w chwili obecnej mój kregosłup wyglada tak*kregosłop szyjny rtg*spłycona lrodoza odcinka szyjnego,obrysy krawedzi powierzchni stawowych gładkie.Przewęzenie przestrzeni miedzytrzonowejC5/C6 sugeruje dyskopatię krązka m/k.Zmiany zwyrodnieniowe stawów miedzykregowych i unkowertebralnych.Zwyrodnieniowa osteofitoza(niewielka)krawedzi przednich trzonów kregów.
w piersiowym mam operowaną przepukline rdzeniową

w lędzwiowym prxewężenie krążka L5/S1 z objawami podchrzestnej sklerotyzacji.

strasznie dretwieje i mrowi mi w prawej rece, mam sztywnośc karku i klatki piersiowej która po lkach i rechabilitacji na krótko mija , do tego sztywnieją mi nogi im dłużej ide tym gozrej lub im wyżej , strasznie szybko się męcze a o w staniu z kuxcek bez podpierania nie ma mowy.
Prosze o poradzenie mi co dalej(oprócz wizyty u neurologa)

gośc35 2009-12-14, 20:36

Neurolog powiedział ze w moim przypadku odradza mi operacje-ja zresztą tez nie jestem zwolennikiem noża, ale prawa reka mi dretwieje i mrowi, czuję ja tak jak się czujetwarz po zastrzyku do wyrwania zęba, w dodatku jestem bardzo słaba i szybko się meczę, chwilami nogi odmawiają mi posłuszeństwa i nie mam siły zrobić kroku,czy naprawde oprócz brania lekow(które i tak nie pomagają) i rechabilitacji nie można nic zrobić?

gość 35 2009-12-17, 18:31

Sztywnieje mi kark aż mniedusi w przełykaniu itrochę czuje to w szczęce jak by mi sie zęby zaciskały a jak się położę to głowa mi tak drga jakby z nerwów wiem że mam dyskopatie odcinka szyjnego ale neurochirug mówi że jest ona niegrożna może to nerwica neurolog polecił mi kuracje wit b1 plus b6 a ewentualnie botoks czy ktoś mq taki przypadek

jolka 2010-12-11, 00:03