Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia, ekstruzja i sekwestr na poziomie lędźwiowym

Dyskopatia, ekstruzja i sekwestr na poziomie lędźwiowym

Witam,
oto wynik mojego rezonansu magnetycznego. Proszę o pomoc w interpretacji. Na wizytę u neurologa trochę jeszcze muszę poczekać, a martwię się...

Badanie MR odc lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa w obrazach: sag T1, T2, T2 stir, cor T2, ax T2.
Wyrównanie lordozy lędźwiowej.
Obnizenie i odwodnienie krążków międzykręgowych L3/L4, L4/L5, L5/S1.
Na poziomie L5/S1 jest obecna ekstruzja krążka 13x12x17mm uciskająca centralnie worek oponowy, z sekwestrem wielkości 10x10mm przemieszczonym znacznie poniżej krążka do tkanki tłuszczowej na prawo od linii środkowej. Zmiany łącznej długości 23mm uciskają centralnie i po prawej stronie worek oponowy, modelują od strony przyśrodkowej korzeń nerwowy S1.
Na poziomach L3/L4 i L4/L5 są obecne centralne protruzje krążków modelujące worek oponowy. W pierścieniu włoknistym krążka L4/L5 występuje nieregularne ognisko płynowe w przebiegu pękania włókien pierścienia.
Pozostałe krążki lędźwiowe bez zmian.
Stożek rdzenia bez zmian,
Cechy przebytych zaburzeń kostnienia.


PROSZĘ o pomoc w interpretacji wyników! Czy to już kwalifikuje się do operacji czy jeszcze da się z tym coś zrobić??
Będę wdzięczna za odpowiedź!

Aneta

Aneta 2013-05-01, 06:39

Ja tez mam rozlany dysk i neurochirurg powiedzial jednoznacznie wyciecie krazka i wstawienie implantu czekam do wrzesnia

Marcim 2013-05-10, 21:36

Aneta radzą nie zwlekać z operacją to są już poważne uszkodzenia w kręgosłupie, może się skończyć porażeniem kończyn dolnych więc radzę skorzystać z konsultacji neurochirurgicznej najlepiej kilku.

pacjent 2013-12-04, 21:42