Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia dwupoziomowa po złamaniu kości ogonowej

Dyskopatia dwupoziomowa po złamaniu kości ogonowej

Witam .
Mam 19 lat , w tamtym roku wykryto , że mam dyskopatię dwupoziomową . kilka lat temu doznałam urazu złamania kości ogonowej podczas w-f i od tamtej pory mam problemy z kręgosłupem . Miewałam bardzo częsty ból kręgosłupa promieniujący do nóg . Mrowienie w okolicy pośladków , przy schylaniu strzelanie w kręgosłupie . Miałam wrażenie , że nie mam siły nosić swojego ciężaru ( ważę 50kg.) Kilka dni temu robiłam rezonans magnetyczny . Otrzymałam wynik jednak nic z tego nie rozumiem . Prosiłabym bardzo o interpretacje badania .

Badaniem objęto odcinek Th10-S5. Osłabienie sygnału RF w obrazach T2-zależnych z tarcz międzykręgowych L4-L5 i L5-S1- zmiany dehydratacyjno-degeneracyjne . Niewielka tylna pośrodkowa wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej L4-L5, modelująca dyskretnie przednią ścianę worka oponowego , bez kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych .
Tylna, pośrodkowa wypuklina pierścienia włóknistego tarczy międzykręgowej L5-S1, na głębokość 5mm, uciskająca przedni depozyt tkanki tłuszczowej przestrzeni nadoponowej kanału, bez kompresji worka oponowego, zwężająca zachyłki boczne kanału a bardziej po stronie lewej- niewielka kompresja korzenia lewego nerwu rdzeniowego S1.
Na pozostałych poziomach wypuklin czy przepuklin dokanałowych nie stwierdzono . Morfologia kręgów i sygnał szpiku kostnego prawidłowe . Stożek rdzenia widoczny na poziomie L1, bez zmian ogniskowych. Przestrzeń przykręgosłupowa prawidłowa .

Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź .

Kasia 2013-05-28, 10:32

Masz przepukline krążka międzykręgowego rehabilitacja i cwiczenia gim nastyka korekcyjna

Marcin 2013-05-28, 21:10