Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Dyskopatia C5-C6-C7 a zabiegi fizykoterapeutyczne

Dyskopatia C5-C6-C7 a zabiegi fizykoterapeutyczne

Odcinek szyjny kręgosłupa wykazuje zniesienie lordozy szyjnej. Zmiany zwyrodniniowe w postaci zaostreń.Przestrzenie międzykręgowe c5-6, C6-7 są zwężone. C5-6 stwierdza się centralno-dwuboczne wypadnięcie krążka międzykręgowegona głębokość 4mm powodujkące ucisk na przednią powierzchnię worka oponowego, znaczne zniesienie przestrzeni płynowej z nieznacznym uciskiem przedniej powierzchni rdzenia szyjnego. Mam skierowanie na operację . ostatnio mocno zaczeła drętwieć i boleć lewa ręka , szczególnie wieczorem ,ból mnie budzi w nocy. Czy można uniknąć operacji. Amoże zabiegi fizykoterapeutyczne

Ela 2013-03-02, 23:58

Myślę, że powinnaś się skonsultować z lekarzem, który podejmie decyzję, czy konieczna jest operacja. Przechodziłam przez podobny problem zdrowotny i wielu lekarzy próbowało mnie namówić na operację. Po wielu konsultacjach trafiłam do dr Kroszczyńskiego (www.rehab.pl) który postanowił odłożyć operację i spróbować zabiegów manualnych. Liczyłam się z tym, że mogę nie uciec od operacji, ale spróbowałam. Po moim bólu nie ma śladu :) Dlatego Tobie radzę konsultację zarówno z chirurgami jak i fizjoterapeutami. Zdrowia życzę!

Anna 2013-03-07, 12:43