Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Dużego stopnia zmiany napadowe w EEG wczasie zasypiania i budzenia się

Dużego stopnia zmiany napadowe w EEG wczasie zasypiania i budzenia się

Mam pytanie o nieprawidłowy zapis badania eeg u niespełna 2 letniego dziecka:
Orzeczenie : zapis nieprawidłowy -wykazuje dużego stopnia zmiany napadowe w czasie zasypiania i budzenia się.


Badanie wykonano w śnie fizjologicznym.cechy zasypiania i snu obecne
W czasie zasypiania rejestruje się wysokonapięciowa czynność theta 4c(s o zaostrzonym rysunku delta 3c ( s o woltażu do 550 mv . Zmiany te mają bardzo często charakter uogólnionych napadowych wyładowań. We wczesnej fazie wrzecion rejestruje się również pojedyńcze uogólnione napadowe wysokonapięciowych monomorficznych fal wolnych theta 4c ( s o zaostrzonym rysunkui delta 3,5 c( s o woltażu do 550mv, trwające 1,5 sekundy na tle polimorficznej czynności wolnej sennej.

gorąca prośba o interpretacje wyniku.Dziecko zemdlało w czasie choroby Rota - bez gorączki .Ponownie straciło przytomniosc w czasie wykonywania czynności medycznych ( wkłucia) stąd podejrzenie padaczki.

Dziecko zapisane jest do specjalisty w maju.

Renata 2012-03-28, 14:39

Witam
faktycznie zapis EEG jest bardzo niepokojący, wskazujący na padaczkę, nie pomogę Pani w szczegółowej interpretacji wyniku bo nie znam się tak dokładnie na tym ale na Pani miejscu natychmiast udała bym się do neurologa i nie czekała do maja. Uważam, że dziecko powinno otrzymać odpowiednie leki na padaczkę lub trafić do szpitala w celu dalszych badań takich jak: rezonans czy tomograf. Mój syn choruje na padaczkę, została ona zdiagnozowana jak dziecko miało 1,5 roku, też miało nieprawidłowy zapis EEG i napady - nie drgawki ale takie utraty świadomości, natychmiast zaczełam działać, miałam duże szczęście, ze trafiłam do prof. Jóźwiaka, wybitnego specjalisty w dziedzinie epi. Syn otrzymał odpowiednie leki i praktycznie dwa tygodnie po pierwszym napadzie leki zaczeły działać i napady ustąpiły. Nie wiem gdzie Pani mieszka, profesor przyjmuje w Warszawie, wiem że przyjeżdzają do niego ludzie z całej Polski. Radziła bym udać się właśnie do niego.

Kasia 2012-03-29, 08:47

Dziękuję za odpowiedź. Rezonans jest prawidłowy inne badania również. Zły jest wynik eeg ( przynajmniej tak zrozumiałam) na eeg się nie znam.

Renata 2012-03-30, 10:37