Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Duża pośrodkowo-lewoboczna przepuklina lędźwiowa, która uciska na worek oponowy

Duża pośrodkowo-lewoboczna przepuklina lędźwiowa, która uciska na worek oponowy

Proszę o interpretację rezonansu magnetycznego:

Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykazuje na poziomie L4/L5 obecnośc dużej pośrodkowo-lewobocznej przepukliny krążka międzykręgowego, która uciska na worek oponowy oraz lewy korzeń L5 i zwęża lewy otwór między kręgowy.

Na poziomie L5/S1 obecna jest pośrodkowo-prawoboczna duża przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy, prawy korzeń S1 i zwęża prawy otwór międzykręgowy.

Na poziomie L3/L4 obecna jest pośrodkowa przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzenie nerwowe.

W zakresie krążków międzykręgowych na opisywanych poziomach widoczne są strefy podwyższonego sygnału co wskazuje na pęknięcie pierścieni włóknistych.

Ponadto opisywane krążki międzykręgowe na opisywanych poziomach wykazują degeneracyjne obniżenie sygnału i wysokości.

Poza tym obraz kręgosłupa i kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym prawidłowy, końcowy odcinek rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego w normie.


Nie wiem dokładnie kiedy będę mial wizytę u neurologa. Proszę powiedziec czy to coś poważnego i czego mogę się spodziewac (operacja, rehabilitacja, masaże???)
Dodam że okolo 2 lat temu miałem silny ból tego odcinka kręgosłupa który promieniował przez dolna częśc uda do łydki, minął po kilku miesiącach na siłowni. W chwili obecnej nie czuje praktycznie zadnego bólu, jednak zdrętwiała mi skóra na prawym udzie i to zdrętwienie nie chce ustąpic już koło 4 miesięcy.

Dziękuje

Radoslaw 2011-09-08, 20:40

Nie da się ukryć, że zmiany są dość liczne a ucisk na worek oponowy i korzenie nerwowe skłaniają raczej ku operacyjnemu leczeni. Zatem powinien Pan skonsultować się z neurochirurgiem.

neuron 2011-09-09, 22:19