Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Duszności, niemiarowe bicie serca i bóle w klatce piersiowej

Duszności, niemiarowe bicie serca i bóle w klatce piersiowej

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy pojawiające się u mnie od paru miesięcy objawy są objawami nerwicy czy mogą być objawami jakiś innych schorzeń. Wszystko zaczęło się w maju, kiedy to trafiłam na SOR z dusznościami, bólami w klatce piersiowej, drętwieniem i trzęsieniem się kończyn oraz bardzo mocno podwyższonym ciśnieniem i akcją serca. Na SORze przebadano mnie, podano jakieś leki i uznano, że sytuacja jest wynikiem stresu. Niestety od tamtej pory objawy nie ustąpiły a dodatkowo pojawiły się nowe. Duszności zostały nawet kiedy akcja serca jest normalna a dodatkowo często mam wrażenie, że serce bije niemiarowo, jakby na moment stawało (nie mogę wtedy złapać oddechu jakby serce nie mieściło się w piersi) po czym przyspiesza swój rytm, ciśnienie jest w górnej granicy normy (mimo iż wcześniej zawsze było wzorcowe), boli mnie całe ciało i mam wrażenie osłabienia siły mięśni i drętwienia kończyn (boli mnie kręgosłup, szyja, nogi, ręce, palce, stawy kolanowe i łokciowe,odczuwam bóle w klatce piersiowej) co powoduje, że wejście po schodach jest dla mnie problemem a czasami wydaje mi się nawet, że nie będę w stanie ustać na nogach, zdarzają mi się zawroty głowy i krwotoki z nosa, trzęsą mi się ręce i odczuwam jakby trzęsienie całego ciała, cały czas jest mi zimno w dłonie i stopy a mimo to bardzo często zalewają mnie poty, mam problemy z zasypianiem, chociaż kiedy już zasnę raczej się nie przebudzam (zdarza się, że czasami się budzę zlana potem odczuwając bóle w różnych częściach ciała), wypadają mi włosy i łamią się paznokcie (na których pojawiły się poprzeczne paski w różnych kolorach), czuję ciągły ucisk w gardle, na przemian tyję i chudnę bez wyraźnej przyczyny a ostatnio pojawiły się problemy z wypróżnianiem (mam na zmianę rozwolnienie i zatwardzenie) i żołądkiem (cokolwiek zjem mam wrażenie że zostaje to w przełyku, jakbym nie mogła tego połknąć) ponadto co chwilę się przeziębiam. Lekarz pierwszego kontaktu przypisał mi leki uspokajające jednakże objawy nie ustąpiły natomiast lekarz kardiolog wykluczył problemy z sercem a neurolog SM oraz boreliozę.
Bardzo proszę o pomoc ponieważ zaczynam już wariować i nie jestem w stanie funkcjonować normalnie ze względu na wyżej opisane dolegliwości.

Kasia 2012-12-27, 15:00