Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Drżenie rąk, problemy z wysławianiem się i szybkie denerwowanie się

Drżenie rąk, problemy z wysławianiem się i szybkie denerwowanie się

Witam,

Mam pewien problem. Od pewnego czasu drżą mi ręce, mam problemy z wysławianiem się (zapominam lub brakuje mi prostych słów lub gubię wątek rozmowy) oraz zauważyłem, że bardzo szybko się denerwuję w różnych sytuacjach. Wcześniej nigdy czegoś takiego nie miałem, a z reguły trzeba było bardzo się starać by mnie zdenerwować.
2 dni temu przed wyjazdem byłem na pogotowiu bo miałem wrażenie, że objawy o których wyżej napisałem nasiliły się, a lekarz miał już pełny gabinet pacjentów - zrobili EKG na którym nic nie wyszło, podali leki po których na pewien czas objawy trochę ucichły.

Czy może być to coś poważnego? Jakim chorobom towarzyszą te objawy?

Dodam, że mam 25 lat jestem bardzo aktywny sportowo, alkohol okazjonalnie, nie pale, choroby (w dzieciństwie - niedomykalność zastawki dwudzielnej - ponoć z wiekiem wyrosłem i się wyregulowało wszystko, a ok 2 lat temu podejrzewano WZW typu C lecz okazało się, że było to toksyczne uszkodzenie wątroby)

Mateusz 2011-11-04, 19:11

Takie objawy najpewniej mają podłoże psychogenne i wiążą się ze stresem. Nie można jednak wykluczyć, że objawy mają podłoże naczyniowe. Można oczywiście skonsultować się z neurologiem, który po badaniu neurologicznym rozważy o konieczności wykonania np. badania obrazowego głowy.

neuron 2011-11-05, 20:56