Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Drżenie rąk i nóg oraz nerwowość przy padaczce

Drżenie rąk i nóg oraz nerwowość przy padaczce

Mam 25 lat. O tym że jestem chory mając 20 lat, duży napad nic nie pamiętałem. to moje jedyne doświadczenia z padaczką. od neurologa do neurologa, od EEG do rezonansu i diagnoza epilepsja. Najpierw dali mi neurotop. ale stałem się po nim jak inwalida. Miałem zamazany obraz. Widziałem tak jakby przez mgłe często podwójnie, ale zawsze tylko z jednym okiem, jak drugie zasłoniłem było ok. Później zmiana neurologa i do dzisiaj biore już kilka lat depakine chrono 500mg, dwie tabletki dziennie (rano i wieczór). Czułem się świetnie po nim, żadnych ataków. Przy neurotpoie zdawały się małe. Jednak przy depakinie mimo całkowitego wyeliminowania napadów, pojawił się jeden minus. Myślę że istniał on od początku choroby, ale nie zwracałem na niego uwagi. Mianowicie do momentu pojawienia się choroby bardzo lubiłem udzielać się publicznie, występować przed ludźmi im ich więceej tym lepiej. A od momentu choroby stałem się strasznie podennerowowany, zauważyłem drżenie rąk. Jak poinformowałem o tym mojego neurologa to dorzucił mi keppre 250 mg. I takim sposobem biorę dzisiaj depakine chrono 500 dwie tabletki i kepre 250 też dwie tabletki. Jednak jak mam wystąpić np. na ambonie w kościele to ręce i nogi tak mi drżą że trzymam się kurczowo ambony, bo boje się że z niej zlece. Nie moge też donieść kawy nie rozlewając jej. Nawet jak nic nie robie, czuje jak by mięśnie drżały tak od środka, jak by ktoś je prądem od środka potraktował, jak by intensywnie pracowały. I nie wiem czy to nerwica., stres którego nigdy nie miałem, czy może objaw epilepsji na który nie mam wpływu. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.

Maciej 2010-06-11, 00:34

Możliwe że to objawy lękowe, które wystąpiły podczas leczenia padaczki, możliwe że niezależnie. Proponuję rozpocząć leczenie farmakoterapią oraz psychoterapią, niestety nieleczone objawy mogą narastać i prowadzić do poważnych zaburzeń funkcjonowania. Dobrze przedstawić ten problem neurologowi albo psychiatrze.

Tomoo 2010-07-04, 20:47

Idz kolego do psychiatry bo bedzie za pozno choroba moze sie poglebic a szkoda zycia

r 2011-06-05, 23:48

Miałam 6 lat temu atak padaczki wsumie miałam je 3 miesiące z rzędu przy pierwszym dniu miesiączki.Od tego czasu brałam neurotop przez 4 lata ( rok dłużej gdyż pani doktor stwierdziła ze mam maturę , zaczne studia i dużo stresu mnie czeka wiec lepiej rok dłużej brać leki) jak odstawiłam leki było ok przez pół roku.Zachorowałam na ostre miedniczkowe zapalenie nerek , do tego doszła bardzo wysoka temperatura, antybiotyki nadmierny stres w pracy i przemęczenie organizmu i dostałam ponownego ataku padaczki.Ze względu na mój wiec pani doktor przepisała mi inne leki niż dotychczas ale już prawie rok je łykam i czasami drętwieją mi rece bądź nogi , mam uczucie jak bym miała zaraz zemdleć albo zaczyna mi mocno piszczeć w uszach.

Moja ataki padaczki wyglądały właśnie tak że drętwiały mi kończyny następnie zaczynało tak piszczeć w uszach ze nie słyszałam własnego krzyku, następnie trafiłam przytomność . wiem z opowiadać że jak byłam nie przytomna do dostawałam szczękościsku i drgawek.

Byłam o jednego neurologa opowiadając o moich zastrzeżeniach co do obecnych leków to przepisał mi nowe leki i nowe dawkowanie , ale kazał mi je tak o łykać bez badać kontrolnych bez badnia poziomu leku ani nic . wiec stwierdziłam ze muszę udać sie do innego neurologa zanim zmienię lek..


Lekarka mówiła mi ze w neurotopie sa składniki działające trochę jak leki antykoncepcyjne i dlatego nie powinnam w swoim wieku już ich łykać:/

jowita 2012-04-04, 19:34

Mi zaś lekarka zapisała neurotop na drżenie rąk i dobrze ,i nie brałem jego po przeczytaniu postu księdza jak ma teraz.

ola 2015-09-13, 17:15

Synek Lek Depakine brał ok 10 miesięcy bez rezultatu a nawet jego stan się pogorszył, długie branie leku doprowadziło do tego, że dziecku tak drżały rączki, że nie mogło utrzymać nawet kubeczka z piciem, nie wspomnę o myciu ząbków - straszny widok. Z mężem zdecydowaliśmy się na wsparcie leczenia CBD i po 2 miesiącach stosowania już widzimy małą poprawę ataki nie są tak częste , rączki nie trzęsą się. Kupiliśmy w Konopnej Farmacji w Poznaniu na ul Ratajczaka 33 jestemsy z Piły wiec następnym razem zamówiliśmy z ich sklepu internetowego https://konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/17-konopny-ekstrakt-cbd-6.html POLECAM !! wiec pomoże na pewno tobie !

weronika 2017-05-16, 13:28