Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Drżenie i zaciskanie rąk przy dobrych wynikach badań na padaczkę

Drżenie i zaciskanie rąk przy dobrych wynikach badań na padaczkę

Wynik badania (maj): badanie przed kontrastem wykonano w sekwencjach SE (T1-ax.), TSE(T2-ax, cor. i sag.) oraz IR TSE/FLAIR(T2-ax.) a po kontraście w sekwencjach SE (T1-ax,.cor.)

nieco wydłużone migdałki móżdżku schodzą o 4 mm (wartość graniczna) poniżej płaszczyzny otworu potylicznego wielkiego. Morfologia kory mózgowej prawidłowa. Zmian ogniskowych ani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Sygnał istoty szarej i białej prawidłowy. Ciało modzelowate prawidłowej szerokości,jednorodne.Obszar naczyniowy i obszar siodła tureckiego bez zmian.Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony,symetryczny, bez przemieszczeń w linii środkowej. Komora IV i struktury tylnojamowe prawidłowe. Przestrzenie płynowe i rowki zakrętów nieposzerzone.

MOJE PYTANIE:
co oznacza ten zapis, z mojej oceny wynika że prawidłowy a sprawa wygląda następująco: choruję na padaczkę od 1993 roku juz wszystko było dobrze (bez napadów 5 lat i dawka leku 0-0-1/2 tegretol CR 200) po czym w m-c marzec wystąpił napad, utrata przytomności w nocy oraz w maju był napad (zaciśniecie samoczynne rąk ) , Zapis eeg wyszedł prawidłowy(marzec)tak mi powiedział lekarz . Od trzech miesięcy nie moge normalnie funkcjonować, mam ciągle ten lęk ze zaraz mogę dostać ataku, i pojawiło się drżenie rąk i tak ciągle je zaciskam . lekarz zwiekszył dawke 1-0-1 tegretol cr 200 . i przepisał hydrokzyzynę,mam pytanie jeżeli moje wyniki są dobre dlaczego to wszystko zaczęło sie dziać?

Anna 2011-11-21, 20:25

Wynik MR nie jest generalnie zły, wydłużone migdałki móżdżku mogą sugerować niewielki stopień zespołu Arnolda-Chiariego. Przy padaczce wynik badań obrazowych, a czasami także eeg może być prawidłowy. Duża rolę odgrywać może u Pani czynnik stresowy.

neuron 2011-11-23, 13:55