Forum neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Drobny żylak w płacie czołowym przy padaczce

Drobny żylak w płacie czołowym przy padaczce

Witam, proszę o pomoc. Wizyte u lekarza prowadzącego mam dopiero na 30 sierpnia a ja już obgryzam paznokcie. Choruje od 16 roku życia na padaczkę (teraz mam 27); w maju byłam na badaniu rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem. Już kiedyś miałam robione (2008 r.) ale wtedy stwierdzono podejrzenie zapalenia, a teraz:

Badanie rezonansu magnetycznego głowy, wykonane sekwencjami FSE i GRE w obrazach T1 i T2-zależnych oraz FLAIR i po podaniu środka kontrastowego wykazuje w prawym płacie czołowym malformację naczyniową w postaci drobnego żylaka o średnicy 2mm z odpływem do układu żył powierzchownych. W lokalizacji zmiany nie uwidoczniono cech krwawienia jak również złogów hemosyderyny. Poza tym nie stwierdza się zmian patologicznych, w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia. Układ komorowy oraz pozostałe przestrzenie wewnątrzczaszkowe prawidłowe.
Proszę o zinterpretowanie tego wyniku czy mam się już martwić czy spokojnie czekać na wizytę u lekarza confused

Marlena 2011-06-28, 21:45

Należy spokojnie czekać na wizytę u neurologa. Opisana malformacja naczyniowa jest bardzo mała, wymagać ona będzie jedynie obserwacji.

neuron 2011-06-29, 23:15

Dziękuję bardzo za informacje;)

Marlena 2011-07-03, 22:05