Forum neurologiczne » Bóle głowy » Drobne ogniska naczyniopochodne obustronie w istocie białej w okolicy rogów czołowych i potylicznych komór bocznych

Drobne ogniska naczyniopochodne obustronie w istocie białej w okolicy rogów czołowych i potylicznych komór bocznych

Mam 49 lat.Z powodu bólów głowy wykonano mi MR.W rodzinie ojca wszyscy mężczyźni mieli udary, wywlewy mózgu.Aktualnie brat (50 lat0 miał udar niedokrwienny z paraliżem lewej strony ciała.
Proszę o opinię w sprawie mojego wyniku MR.
*drobne ogniska naczyniopochodne widoczne obustronie w istocie białej, w okolicy rogów czołowych i potylicznych komór bocznych.Sygnal istoty białej i szarej prawidłowy.Ciało modzelowate prawidłowej grubości, jednorodne.układ komorowy nieprzemieszczony.szerokości układu komorowego i zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej w normie wieku.*
Inne wyniki - glukoza-94. Cholesterol całkowity- 229mg/dl . HDL-83mg/dl . LDL 140. Trójglicerydy 39mg/dl. Kreatynina 0,54. eGFR(ICD-9:M37) >60.

Sławka 2011-09-08, 17:27

Wynik nie jest bardzo niepokojący, co należy jeszcze zweryfikować z występującymi objawami neurologicznymi, także badania laboratoryjne w normie, oprócz eGFR, który powinien zostać jeszcze zweryfikowany.
Niewielkie zmiany naczyniopochodne mogą wynikać także z palenia papierosów, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń krzepliwości krwi także jeszcze te czynniki ryzyka należy wykluczyć.

neuron 2011-09-09, 22:23