Forum neurologiczne » Bóle głowy » Drobne ogniska hypeintensywne w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych

Drobne ogniska hypeintensywne w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych

Mam 35 lat, od 10 lat miewam bóle głowy, ostatnio nasilone, neurolog skierowała mnie na rezonans główy. wynik: W obrębie istoty białej płatów czołowych i ciemieniowych widoczne podkorowo pojedyncze ogniska hyperintensywne w T2 zal.obr. i sekwencji Flair, izointensywne w T1 zal.obe. sred. 5-8mmmm odpowiadające zmianom naczynioowym. Innych zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie stwierdza się.
Co to jest, czy mam się martwić? czy natychmiast zrezygnować ze sportu? który uprawiam ostatnio żeby troszke zeszczupleć.

Agnieszka 2011-01-07, 12:00

Mam wynik Przysadka polozona w siodle tureckim o wym. H=6mm T=14mm AP=9mm .Dobre zroznicowanie na czesc newowa i gruczolowa W czesci przednio gornej widoczna glownie po dodaniu srodka kontrastowego lita zmiana o wym. 4x5mm.uwypuklajaca nieznacznie przepone siodla o charakterze mikrogruczolaka. Skrzyzowanie nerwow wzrokowych i szypula naczyniowa bez uchwytnych zmian patologicznych. W istocie bialej obu polkul mozgu widoczne sa liczne niecharakterystyczne ogniska od 3-8mm wysokosygnalowe w obrazachT2 zaleznych i w sekwencji FLAIR nie ulegajace wzmocnieniu po podaniu srodka kontrastowego. Ponadto nie stwierdz sie innych zmian ogniskowych ani patologicznych ognisk wzmocnienia kontrastowego w obu polkolach mozgu i mozdzku .Uklad komorowy nieposzerzony, symetryczny. co o tym sadzic

Anna 2013-06-10, 22:08

W jaki sposób można zinterpretować moje wyniki w sposób zrozumiały? Wynik rezonansu brzmiał:
Badanie wykonano w sekwencjach SE, TSE w czasach: T1-, T2-zależnych, FLAIR, DW1+ ADC w trzech płaszczyznach.
*W istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych pojedyncze, drobne ogniska, prawdopodobnie o charakterze naczyniopochodnym. Ognisko o podobnym sygnale centralnie w obrębie mostu. Poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony*. Z góry dziękuję za interpretację.

Gabriela 2013-12-29, 12:39