Forum neurologiczne » Depresja, nerwica, zaburzenia psychiczne » Drętwienie ręki i ucisk pod pachą a nerwica

Drętwienie ręki i ucisk pod pachą a nerwica

Ostatnio zaczęła drętwieć mi prawa ręka, do tego odczuwam lekki ucisk pod pachą. W ostatnim roku miałam ponadto dziwne mrowienie w górnym odcinku kręgosłupa. Co to może być? Mam częste bóle nerwowe żołądka i kilka lat temu leczyłam się na depresję. Czy powinnam wiązać ze sobą te choroby?














Kisage 2011-04-12, 07:36

Drętwienie ręki może być wynikiem zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa, ucisk pod pachą natomiast wynikiem zmian zwyrodnieniowych w odcinku piersiowym (nerwoból) lub wiązać się z powiększeniem węzłów chłonnych (należy zbadać piersi, wymacać węzły chłonne pachowe). Bóle żołądka mogą wynikać ze stanu zapalnego, choroby wrzodowej, złej diety. Bez badania trudno powiązać opisane objawy. Powinna Pani zgłosić się do lekarza POZ.

neuron 2011-04-12, 19:19

Takie objawy daje bolerioza

artur 2013-10-20, 17:16

U mnie nerwica objawiała sie trochę inaczej; miałam np brak czucia w ręce od czasu do czasu, miałam spore problemy z koncentracją, bezsennosć, nagłe napady leku Chodziłam od lekarza do lekarza, a diagnozy były różne, najczęściej mówiono mi że to przemęczenie i przepisywano jakieś tabletki na wzmocnienie. Dopiero po pewnym czasie jeden z lekarzy powiedział mi że to może być nerwica. I faktycznie była. Sama zapisałam sie na leczenie do kliniki którą sobie znalazłam. W WOLMEDZIE powoli wyleczyłam sie z objawów. Teraz czasem mam jeszcze gorsze dni, ale staram sobie z tym radzić.

AnnA 2013-10-23, 08:22