Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Drętwienie rąk a przepukliny na poziomie C4-5 i C5-5

Drętwienie rąk a przepukliny na poziomie C4-5 i C5-5

Dzien dobry.

Zwracam sie z ogromną prośbą o pomoc w interpretacji wyników rezonansu i dolegliwości które mi towarzyszą.
Od dwóch lat mam problemy z kregosłupem szyjnym. Pierwszy rezonans wykonany 1,5 roku temu wykazał przepukliny na poziomie c4/5 i c5/5 uciskające worek oponowy i w małym stopniu rdzeń kręgowy. Po prawie dwóch latach intensywnej rehabilitacji, nawet pobycie w sanatorium (grudzien 2012r.) dolegliwości coraz bardziej sie nasilają. W tym momencie mam bardzo silne dretwienia rąk - czasami nie do wytrzymania, pieczenia wewnętrzenj strony dłoni, ból prawej ręki, ból odcinka szyjnego, niewielkie zawroty głowy, bardzo silny ból międzył opatkami, przeszywający aż do mostku. Zrobiłam ponownie rezonans magnetyczny (luty 2013) i jego opis jest następujący: Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2 zależne uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych C4/5 i C5/6 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych oraz obniżeniem ich wysokości. Wypukliny pierścieni włóknistych obu w/w krążków, które modelują brzuszną powierzchnię worka opony twardej. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem patologicznej kyfozy.Pozostałe krążki ok, rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.
Bardzo prosze o pomoc, te dolegliwości strasznie utrudniają mi normalne funkcjonowanie i nie wiem co robic? Sytuacja jest już dla mnie nie do wytrzymania.Rehabilitacja nie przynosi żadnych efektów. Z gory dziekuje!

Laura 2013-02-12, 12:42

Masz 2 wyjscia mianowicie albo wizyta u neurochirurga ,który pewnie zaproponuje operacje lub pójść do naprawdę dobrego rehabilitanta.Mój mąż chodził do Narosza miał podobne objawy i on go wyprowadził

Katia 2013-02-13, 17:34

Dziekuje Ci Katio za odpowiedź. Bardzo dużo się rehabilituję i dlatego ogarnia mnie czarna rozpacz, no coż... trzeba być dobrej myśli. Jeszcze raz dziekuje!

Laura, 35 lat 2013-02-18, 10:01